Sağlık

Vücuttan Toksinleri Atan Besinler

Vücuttan Toksinleri Atan Besinler

Yediğimiz yiyeceklerden, kimyasal ilaçlardan, besinlerin üzerinde bulunan tarımsal ilaçlardan, havadan, sudan ve ilaçlardan toksinleri alırız. Bunlardan vücutta atılmadığı için birikirler ve zehirli toksinleri oluştururlar. Birçok hastalığa neden olan toksinleri detoks yardımıyla vücuttan atarak bir çok hastalığı bertaraf etmiş oluruz.

Toksinlerin vücuttan atılmasıyla bağışıklık sistemimiz güçlenir, kilo verilir, mide ve bağırsaklar rahatlar şişkinliği kaybolur, cildimiz güzelleşir ve parlar, aynı zamanda vücut gençleşir.

 

Vücudumuzdan toksinleri atan besinler:

-Pancar

Kırmızı pancar enerjimizi artırarak kan basıncını düzenler, mide ve bağırsakları şeker hastalığına karşı korur, karaciğerin düzenli çalışmasını sağlar. İçinde bulunan kırmızı renk güçlü olan antioksidan vücudun toksinlerden arınmasını sağlar.

beet

-Yaban mersini

Bağışıklık sitemini güçlendirerek beyin sağlığını korumaktadır.

son2016628165229_2_52

-Brokoli

Anti inflamatuar ve omega-3 yağ asitleri barındıran bu vitaminlerle zengin sebze detoks etkisi yaparak vücuttan toksinlerin atılımını sağlar.

pukkaposti-ziedkaposti-brokoli-46969131

-Keten tohumu yağı

Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri açısından zengin bir besin toksinlerin vücuttan atılımını sağlar.

yoda_ydzy02a1-3

-Sarımsak

Başlı başına bir ilaç olan sarımsak özelliklerini saymakla bitiremeyiz. Vücuttan inflamasyonu azaltarak toksinlerin atılımını sağlarken, bağırsak bakterileri ile mücadele eder, mide ve bağırsakları dezenfekte eder, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Garlic Cloves

-Limon

C vitamini yüklü güçlü bir bağışıklık sistemi güçlendirerek vücuttan bir çok hastalıkların atılımını sağalar. Detoks için diyet listelerinde olması gereken bir besin maddesidir.

1305249706250 lemon

-Enginar

İçerisinde bulunan antioksidanlar bağırsakları korurken karaciğerin görevlerini hafifletir ve vücudu kansere karşı korur.

31

-Yoğurt

İçindeki probiyotikler nedeniyle bağırsaklarda bulunan kötü bakterilerin dışarı atılımını sağlarken iyi bakterileri korur. Kemikleri besler ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

greek yogurt; Shutterstock ID 150228722; PO: today.com

-Elma

Aç karnına yendiğinde bağırsakları çalıştırır, kanı temizler ve toksinlerin dışarı atılımını sağlar.

353568__basket-of-apples_p

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı