Güzellik

Avant-Garde Saç Stilleri

Avant-Garde saç stilleri, yani yenilikçi ve modern saç modelleri, saç kesme, renklendirme, sentetik bezler, peruk, klips, sert spreyler, renkli spreyler, boyalar, tel tokalar, fırça ve taraklar, teller ve çeşitli renklendirme malzemeleri kullanılarak çoğunlukla doğadan etkilenerek ve önceden bilgisayarda tasarlanarak uygulamaya geçilen sanatsal ve görsel saç stilleridir.

-Kuaför ve stilistler aynı anda beraber bir yerlerden ve doğadaki herhangi bir objeden desenden ilham alınarak tasarlanır.

-Bu sanatla ilgili dünya çapında çeşitli yarışmalar düzenlenir,yapılan stiller podyumlarda kıyafet tanıtım ve sergi amacıyla uygulandığı gibi, tiyatro, sinema veya çılgınlık ve farklılık olsun diye alanlarında uygulanmaktadır.

-Saç kesme, renklendirme, teknik ve gösterişli günümüze ve çağa uygun modeller, yenilikçi görsel tasarımlı modeller günümüzde daha çok tercih edilmektedir. Kuaförlük alanında teknoloji ile birlikte çağ atlaması yaratıcılık ve becerileri de ön plana çıkartmaktadır.

-Yenilikçi ve modern saç stilleri, bir çok malzeme bir arada kullanılarak görsel ve sanatsal eserleri ön plana çıkartmıştır. Artık kuaförlük eskiden olduğu gibi sadece klasik saç kesimi veya ondüle ile perma, saç sarma dönemleri geride kalmıştır, ancak her kuaförün yenilikçi olabilmesi için geçmişte yaşanan kuaförlüğün gelişim evrelerini bilmesi gerekir.

-Her geçen gün saç şekillendirme ve renklendirme malzemeleri üzerinde yapılan gelişmeler ve yenilikler tamamen doğallık üzerine yapılan çalışmalardır.

-Saçlara zarar vermeden naturel yollardan uygulama yapılabilmesi araştırmaları günümüzde memnuniyetle karşılansa da kuaförlük alanında yenilikçi arayışlar hiç bir zaman bitmeyecektir.

-Kuaförlük eski Mısırlılarda ve Yunanlılardan Avrupa’ya geçmiş oradan tüm dünyaya yayılarak her geçen gün değişerek ve gelişerek günümüze gelmiştir.

-Kleopatra denilince aklımıza hemen güzellik ve küt saç modelleri gelir, yine eski çağlarda Yunan Tanrıçalarının güzellikleri, eski Fransa ve İngiltere de hanımların ve beylerin bukleli saç modelleri aklımızda kalan en belirgin görsel modellerin başında gelmekte. Zamanla insanlık geliştikçe ve savaşlar bittikçe modellerde değişime uğramakta, örneğin savaş zamanları kadınlar ve genç kızlar saç bakımı zor olduğu için kısacık kestirmesi dolayısıyla kısa saç modelleri bu zorunluluktan çıkmıştır.

-Bazan asi, romantik, retro, melankolik, modern ve yenilikçi saç modelleri yanında klasik kesimlerde bayanların ruh haline göre değişebilmektedir.

-Yapılması ve uygulanması uzun bir zaman alan sanatsal saç tasarımları çok kuaförlük ve stilistik isteyen meşakkatli bir yol olsa da tamamen beceri ve birikim de isteyen görsel bir sanattır.Kendine güvenen ve farklılık isteyen hanımlar görsel saç tasarımlarından etkilenerek kendilerine düğün modelleri seçebilirler.

-Hepsi birer sanat eseri olan avant-garde saç modelleri, doğadan ve farklı objelerden ilham alınarak bilgisayarda ön hazırlık aşaması yapıldıktan sonra uygulama alanına geçilmektedir.

-Görsel tasarımlara baktıkça heyecan veren sanatsal saç modelleri dünyada bir çok ülkede yarışmalar düzenlenerek başarılı kuaför ve stilistler seçilmektedir.

-Sanatsal saç tasarımları katagorisi avant-garde, çağdaş, klasik, ileri moda, sa rengi, doku, editoryal, master kuaför, öğrenci saç stilleri, salon ekip becerileri, ve hikaye tasarımlar olmak üzere çeşitli alanlarda sanatsal yetenek yarışmaları yapılmaktadır. Bizde kadinsen.com ailesi olarak araştırdık bakalım sanatsal  ve görsel saç tasarımları sizlere de ilham verebilecek mi.

 

 

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı