Güzellik

Kış Mevsiminde Cildinizin İhtiyacı Olan Yağlar

Kış Mevsiminde Cildinizin İhtiyacı Olan Yağlar

Tüm cilt türlerinde nemi dengeleme, gözenekleri düzeltme, lekeleri azaltma ve parlaklığını artırmak için kış mevsiminde kullanılması gereken yağlar vardır. Güzelleşmek ve sağlıklı cilt görünümü ve kusurları düzeltmek için bu yağlara ihtiyacımız vardır.

İşte hanımlar için yazın getirdiği sorunları azaltmak için kullanılması gereken yağlar:

-Kuşburnu yağı

Kuş burnu yağı, beta-karoten, retinoik asit, esansiyel yağ asitleri  ve omega-3 yağ asitleri bakımından zengin ve cilt sağlığı için hayati önem taşımaktadır.

Yara ve akne izlerini, ince çizgileri ve kırışıklıkların görünümünü düzeltmeye yardımcı olur. Cildi nemlendirerek pürüzsüz hale getirir.

kusburnu-yagi

-Kabak çekirdeği yağı

E vitamini bulunur cildi yumuşatır, lekeleri giderir, serbest radikallerle mücadele ederek hücrelerin yenilenmesini sağlar, antioksidandır, akne izlerini yok eder özellikle orta yaş cilt sorunlarında güvenle kullanabilirsiniz, sonuçları mükemmel olacaktır.

timthumb-php

-Nar tohumu yağı

Sağlıklı bir meyve olan nar cilt için antioksidan açısından zengin, omega-5 yağ asitleri bolluğu ile anti-enflamatuar ve yaşlanma etkilerini azaltan, cilt yaşlanmasına bağlı serbest radikallerle mücadele ederek cildin genç kalmasını sağlar. Aynı zamanda cildin elastikiyetini artırır, ince çizgilerin ve kırışıklıkların düzelmesini sağlar.

Yaşlanma etkilerini azaltan ve zamanı geri döndüren nar içeriden tüketerek ve dışarıdan yağını maske olarak kullanarak gençleşebilirsiniz.

pomegranate-seeds

-Hibiscus yağı

Soğuk preslenmiş ebegümeci yağı, antioksidanlar, E vitamini ve esansiyel yağ asitleri açısından zengindir. İnce çizgileri azaltır, esnekliği artırarak genç bir görünüm sağlar.

Kaynatarak çiçeklerini çayını tüketebilirsiniz.

image_173

-Ayçiçek yağı

Ayçiçek yağı her ne kadar mutfaklara ait gibi görünse de cilt için bir çok şeyi kaçırmış olursunuz. Ayçiçek tohumlarında linoleik asit, tokoferoller ve A, D , E vitaminleri doludur. Kışla yıkılmış, kurumuş ve soyulmuş cildiniz için nemlenmesini ve yumuşamasını artırır.

sunflower-oil-photos

-Siyah kimyon tohumu (çörek otu yağı)

Nil kraliçesinin cildini güzelleştirmek için kullandığı yağlardan biridir. İltihabı yatıştırır, cildin iyileşmesini teşvik eder, sebum üretimini dengeler, ve gözenekleri temizler.

black-seed-oil-cumin-nigella-735-350-2

-Çay ağacı yağı

Antiseptik, antifungal, yumuşatıcı ve dermatolojide en çok kullanılan yağlardan biridir.

the-scientists-opinions-on-whether-the-tea-tree-oil-kill-lice

-Marula yağı

Marula ağaçlarının meyvelerinden yapılan yağ hem besleyici hemde cilt için kullanılır. Marula yağı kuru ve yaşlanan cilt tipleri için ideal besleyici ve yağ asitleri içermektedir. İnanılmaz derecede yağ emici ciltler için son derece yararlıdır. Sebum üretimini dengelemeye yardımcı olur. Cildi besler esnekliğini artırır, gençlik artırıcı ve akne ile mücadele ederek cildin genç ve güzel kalmasını sağlar.

marula-fruit1marula-oil

-Kamelya japonika yağı

Japon çayı olarak da bilinen kamelya çiçeği, Asya’nın en iyi korunan ve yaşlanma karşıtı güzellik sırlarından biridir. Japon ve Çin kadınları güzelliklerini kamelya yağına borçlu olduklarını her fırsatta dile getirmektedirler. Nemlendirici, sıklaştırıcı ve serbest radikallerle mücadele ederek cildin genç ve yumuşak kalmasını sağlar.

Antioksidanlar, oleik asit ve omega yağ asitleri bakımından zengin, kadınların güzelleşmek için düzenli kullanmaları gereken bir yağdır.

24-colors-available-font-b-camellia-b-font-seeds-potted-font-b-plants-b-font-garden

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı