Güzellik

Güzelliğinize Güzellik Katacak Esansiyel Yağlar

Güzelliğinize Güzellik Katacak Esansiyel Yağlar

Cildimizin pürüzsüz, berrak ve güzel olmanısı isteriz, cildimizi korumak, nemlendirmek için bir çok esansiyel yağlar vardır. Cildi iyileştirmeye, yaşlanma etkilerini azaltmaya, kuruluktan yağlılığa kadar bir çok sorunu çözecek esansiyel yağlar vardır. Kimyasal içerik bulunmayan doğal esansiyel yağları ilk kullandığınızda alerjiye neden olursa yağı kullanmayı bırakın.

İşte cildinizi güzelleştirecek ve yüzünüzdeki problemleri iyileştirerek gençleştiren, cildiniz için mükemmel esansiyel yağlar şunlardır:

25813_large
-Havuç tohumu yağı

Cilt üzerinde gençleştirici etkisi olan havuç yağı, pürüzsüz bir cildin oluşuu yanında aynı zamanda hücrelerin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Yaşlanan cildi düzeltmek, tonunu değiştirmek için, iltihabi durumları ortadan kaldırmak için kullanılması gerekir. Antioksidanlar açısından zengin olan havuç yağı, serbest radikallerle mücadele ederek kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur.

vine-vera-cleaning-with-essential-oils-lemon

-Buhur eter yağı

Cildin antibakteriyel ve anti-inflamatuar etkileri dolayısıyla sivilceye yatkın olan cildin düzenlenmesini sağlar. Doğal bir tonerdir, cildin gözeneklerini sıklaştırır, yeni hücre büyümesini teşvik eder, kırışıklıkları ve yara izlerini azaltır, kuru ve çatlamış cildi yatıştırmaya yardımcı olur.

myrrhistock_000018564276small-1

-Sardunya esansiyel yağı

Akne döküntülerini azaltırken, yağ üretimini düzenler, kırışıklıkları azaltır, cildin esnekliğini artırır ve cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda kan dolaşımını düzenler, kılcal damar görünümünü azaltır, yanıkları, yara izlerini, dermatit, egzama, ve diğer deri hastalıklarını iyileştirmeye yardımcı olur.

geranium-eo_1024x1024

-Lavanta esansiyel yağı

Cilt hücrelerinin yenilenmesine ve canlanmasına yardımcı olur, güneş lekelerini ve yara izlerini geçirir, tüm cilt tipleri için önerilir.

lavender-essential-oils

-Mür uçucu yağ

Cildi sıkılaştırır, rengini açar, esnekliğini artırır, yaşlanma etkilerini azaltır, güçlü  anti-inflamatuar özelliklere sahip çizgilerin ve kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur. Güneşin hasarlarını azaltırken, çatlamış, cildin kızarıklıklarını ve egzama gibi cilt hasarlarını düzenlemeye yardımcı olur.

murrusafimirhamur-zamkigum-myrrhe-tutsuluk-1kg-444-36-o

-Neroli esansiyel yağı

Olgun ciltler için, sarkan cildi yumuşatmaya yardımcı olur, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur, doğal kimyasal içerir, cildi iyileştirmeye yardımcı olur, antiseptirk özelliklere sahiptir, yağ üretimini dengeler ve cildin gözeneklerini azaltmaya yardımcı olur.

nerolikriss-67-1

-Gül esansiyel yağı

Kuru ve yaşlanmış ciltler için harika özellikleri bulunmakla birlikte cildin düzeltmeye yradımcı olur. Antimikrobiyal ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir, cilt dokusunu ve tonunu düzeltmeye yardımcı olur, sedef hastalığı gibi hastalıkların düzelmesine yardımcı olur.

compare-different-rose-essential-oils

-Çay ağacı uçucu yağı

Cilt için iyi bir uçucu yağlardan biridir, Antibakteriyel özelliklere sahip, bakterileri önlemeye yardımcı olur. Yaraların iyileşmesine yardımcı olur, yağ üretimini düzenlemeye yardımcı olur.

the-scientists-opinions-on-whether-the-tea-tree-oil-kill-lice

-Ylang ylang esansiyel yağı

Yağ üretimini kontrol etmeye yardımcı olur, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur, cildin esnekliğini artırmaya yardımcı olur, çizgilerin azaltılmasına yardımcı olur.

ylang-ylang-oil-1024x683ph-madagascar-ylang-biolandes-1233657887

-Bergamot meyve yağı

Antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahip, sebum salgısını düzenlemeye yardımcı olur, cildin dengesini ve tonunu düzenlemeye yardımcı olur. Akşam kullanmaya özen gösterin. Aynı zamanda sivilceleri azaltmaya yardımcı olur.

bergamot-oil

-Limon esansiyel yağı

Akne ve gözenekleri tedavi etmeye yardımcı olur, cilt tonunu açar, cildi sıkılaştırır ve parlaklığını artırır. Antibakteriyel özelliklere sahip, yaşlı cilt görünümünü azaltır, yağlı cildin düzenlenmesini sağlar ve gözenekleri sıkılaştırır.

vine-vera-cleaning-with-essential-oils-lemon

-Ardıç yağı

Enfeksiyonları iyileştirmeye yardımcı olur ve cilt yaralarının iyileşme sürecini hızlandırır.

funeral-cypress-leaves-and-berries_medium

-Papatya

Egzama, akne izlerini iyileştirir ve hassas ciltleri düzenlemeye yardımcı olur.

roman-chamomile-e1428440115679

Uçucu yağlar, bebekler ve hamileler uzman kontrolü olmadan kullanmamalıdır.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı