Güzellik

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Yaşlanma karşıtı ürünleri almadan önce nasıl ve neye göre seçmeniz gerektiğini bilemeyebilirsiniz. Ürünü seçmeden önce hangi ürünü neye göre seçilmesi cildinizin neye ihtiyacı olduğunu, yaşınız ve gözenekleriniz göz önüne alarak seçilmesi gerekir, ancak yine de bir dermatologdan bir yardım alarak doğru ürün seçebilirsiniz.

 

İşte bazı dermatologların yaşlanma karşıtı ürün seçmenizde size yardımcı olacak ipuçları:

1- İlk önce güneş kremi ve nemlendiriciyle başlayın.

Uzmanlar güneş kremi ve nemlendirici alırken anti-agign özelliklerde ve her gün kullanılması açısından önemli olduğu görüşündedirler.

Güneş kreminin geniş spektrum, SPF 30 veya daha üstü olması ve suya karşı dayanıklı ürünler seçilmesi gerektiğini göz önünde bulundurarak ürün seçimi yapmalısınız.

Eğer gün boyunca dışarıda olacaksanız iki saatte bir güneş kremini tekrar uygulayın ve nemlendirici ile birlikte kullanın.

2-Cildinizdeki yaşlanma belirtilerini inceleyin

Güneş kremi ve nemlendirici kremi bir kaç hafta kullanın ve sonra cildinizi gözlemleyerek ne gibi değişiklikler olduğunu not edin.

Kırışıklıklar ve koyu lekeleri giderecek yaşlanma karşıtı ürün kullanın, şunu unutmayın ki hiç bir ürün yaşlanma belirtilerini tamamen geçirmez.

Birden fazla yaşlanma karşıtı ürün kullanmayın cildinizi tahriş edebilir ve daha kötü olabilir ve sizi daha yaşlı olmanıza sebep olabilir.

3-Cilt türünüze göre ürün alın

Güneş koruyucu veya nemlendirici gibi yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünlerini seçerken cildinizin türünü ve hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak seçim yapın. Ürünleri rast gele almayın, cildiniz yağlı, kuru, nemli ve hassas olabilir cilt bakım ürünlerinde bu konulara dikkat ederek seçim yapın.

4-Ürün etiketlerini okuyarak alın.

Ürün reçetelerini okuyun, ürün alerjik reaksiyonlara neden oluyor mu veya daha önce cildinize yaramayan bir katkı maddesi ürünün içeriğinde olabilir ve cildinize zarar verebilir, bunun yanında sivilce yapmayan ürün olmasına dikkat edin.

Bazı ürünler ciltte kaşıntı ve sivilceye neden olabilir bu tür sorunlarla karşılaştığınızda ürünü cildinize uygulamayı bırakın.

5-Beklentiniz yüksek olmasın

Bir ürünü almadan önce sizde tamam değişiklikler ve düzelmeler olabilir ancak mucize beklemeyin, beklentiniz düşük olsun.

Yaşlanma öncesi cilt bakım ürünlerinin ılımlı sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır ancak her cilt tipi aynı değil her ürün de her cilde faydalı değil bunu sakın unutmayın.

Eğer ürünün üzerinde ‘ klinik olarak kanıtlanmıştır’ yazıyorsa tüketicilere denemek amaçlı verilmiştir, ilaç idaresinde onay almış anlamına gelmez, bu konuda çok dikkatli olmalısınız.

6-ciltte yaşlanma belirtileri

Şunu unutmayın çok pahalı bir cilt bakım ürünü çok iyi sonuçlar verir algısı oluşmasın, orta fiyattaki üründe içerisinde aynı bileşenler ve yaşlanma karşıtı kimyasallar olabilir, tüm ürünlerin içeriğini okuyun ve orta fiyatta olan ürünü tercih edin.

Bir ürünü seçtiğinizde bu ürün hakkında dermatologların ne gibi bir söylemleri olduğunu araştırın, bu tür söyleşi ve eleştirileri takip ederseniz ürünü daha güvenli kullanabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı