Anne ve Çocuk

Gebelikte Kabızlık İçin Doğal Tedavi

Gebelikte Kabızlık İçin Doğal Tedavi

Gebe olan kadınların ortak sorunudur kabızlık, tedavi edilmediği taktirde can sıkıcı olabilir, sık karşılaşılan bu duruma ek olarak mide asidi, mide yanmaları, hemoroid, ağızdan salya akması ve sürekli idrara çıkma gebeliğin ortak sorunlarından bazılarıdır.

Gebelikte kabızlık ağrı, şişkinlik, ateş, bulantı gibi rahatsızlıklar verebilir, uzmana danışarak önlemler alın bunu yanında yine uzmanların önerdiği doğal yöntemler ile kabızlığın önüne geçebilirsiniz.

Gebelikte Kabızlık İçin Doğal Tedavi

Sabah aç karnına sulandırarak içeceğiniz pekmez suyu kabızlığınızı önleyecek, bunun yanında stressiz bir yaşam tarzı, bol su, sağlıklı beslenmek ve egzersiz ile birlikte  kabızlığı önlemiş olarak sağlıklı bir gebelik süreci yaşayabilirsiniz.

Gebelik esnasında progesteron hormonun görevi rahim kaslarını kasılmasını önlemek, bu da bağırsakları etkileyerek kabızlığa neden olmaktadır.

 

Gebelik esnasında kullanabileceğiniz doğal ilaçlar:

-Gebelikte beslenmek çok önemlidir, daha dikkat edilmeli lif açısından zengin gıdalar tüketilmeli, çözünür lifler tercih edilmeli keten tohumu 1 çorba kaşığı yemeklerinize veya yoğurda katarak tüketebilirsiniz.

Gebelik esnasında kullanabileceğiniz doğal ilaçlar

-Meyve olarak lifli ve büzücü özelliklerinden dolayı, elma, mandalina, üzüm, ananas, portakal, kivi, kuru erik seçenekler arasında bulunmaktadır.

-Sebzeler kabak, salatalık, domates, ıspanak, lahana, su teresi, yeşil fasulye ve geniş yeşil yapraklı sebzeler besleyici ve lif oranı yüksek gıdalar olmakla birlikte kabızlığı önleyecek besin türleridir.

Gebelik esnasında kullanabileceğiniz doğal ilaçlar

-Tahıllarda, kepekli ekmek, baklagiller, mercimek, esmer pirinç, esmer buğday ve bulgur yanında diğer bir seçenek de patlamış mısır tüketebilirsiniz.

-Su, gebelik esnasında bol su tüketmeye dikkat edin, oda sıcaklığında ılık su ile güne başlayın, içine 1 yemek kaşığı soğuk preslenmiş zeytin yağı katarak sabah ılık suyunuzu içerseniz gün boyu kabızlık ile ilgili bir sıkıntınız olmaz.

Gebelik esnasında kullanabileceğiniz doğal ilaçlar

-Bitki çayları, gebelikte her bitki çayı doktora sormadan içmemelisiniz sizin ve bebek için tehlikeli olabilir, Uzmanların önerdiği gebelikte bitki çayları, papatya 1 fincan, normal çay, leylak çayı tüketebilirsiniz. Akşamdan suyun içinde bekleteceğiniz kuru erik ve incir sabah aç karnına suyu ile birlikte tüketebilirsiniz.

Gebelik esnasında kullanabileceğiniz doğal ilaçlar

-Fiziksel aktiviteler, uzmanların önereceği hafif egzersizler, yürüyüşler, yüzme, yoga, plates  gibi vücut için bilinen faydalı egzersiz hareketleridir.

Gebelik esnasında kullanabileceğiniz doğal ilaçlar

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı