Güzellik

Doğal Alfa Hidroksi Asit Kaynakları

Doğal Alfa Hidroksi Asit Kaynakları

Doğal güzelliği sevenler için  evde kendinizin yapacağı maskeler ile ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz. Satın alacağınız alfa hidroksi asit tabletleri cildinize zarar verebilir ve tahriş edebilir, evde doğal ürünlerle hazırlayacağınız maskeler ile soyma işlemini yapabilirsiniz. Cildinize zarar ve hasar vermemiş olursunuz.

%d8%aa%d8%a8%d9%8a%d9%8a%d8%b6-%d8%a7%d9%84%d8%a8%d8%b4%d8%b1%d8%a94asd

Kimyasal cilt soyma işlemi, cildin zarar gördüğü üst katmanların kimyasal peeling ile soyularak ortadan kaldırılması işlemidir. Cilt üstteki ölü tabakadan kurtularak hücreleri yeniden yenileyerek pürüzsüz ve genç bir görünüm elde edilir. Cildin de akne ve yara izleri olan kişilerde daha çok uygulanır.

Taze meyve ve gıdalar ile soyma işlemi yaparak ölü deri pul pul dökülerek altta kalan genç hücreleri ortaya çıkarmış olursunuz.

Alfa hidroksi asitler güneşe duyarlı olacağından soyma işlemini yaptıktan sonra güneş korumalı ürün kullanmadan dışarı çıkmayın. Kullanacağınız doğal ürünler eğer cildinizde yanma ve alerji yapıyorsa yüzünüzü yıkayın. Yapacağınız maskeler ortalama süresi 15-25 dakika arasında olsun.

 

Alfa hidroksi asitle zengin doğal ürünler:

-Limon-greyfurt

En güçlü alfa hidroksi asit kaynağıdır. Cildinize limon veya greyfurt suyunu sürerek biraz bekleyip ovun, sızlanma hissedeceksiniz, cildiniz hassas hale gelebilir, dikkatli olun.

dsc_0241180965261_xs

-Papaya

Meyveyi ezerek yüzünüze maskeyi uygulayın ve sonra ovun.

494447336_xs

-Domates

Doğal bir anti-aging maske olarak doğal ürünlerden biridir, salata yaparken içini yüzünüze sürebilirsiniz.

beauty_1_3

-Yoğurt

Laktik asit içeren yoğurt tam yağlı veya sade fark etmez yüzünüze uygulayın. Dilerseniz yukarıda yazdığımız herhangi bir meyve ile birlikte de uygulayabilirsiniz.

maxresdefault

-Ananas

Meyveyi ezerek püre haline getirin ve maskeyi yüzünüze uygulayın, dilerseniz ananas meyvesinin suyunu da kullanabilirsiniz.

pineapple 9-essential-face-packs-for-skin-whitening

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı