Güzellik

Selüliti Esansiyel Yağlar Çözer

Selüliti Esansiyel Yağlar Çözer

Uçucu yağların sağlığınızı iyileştirmek, güzelliğinizi artırmak, stres attırarak kokuları ile rahatlatmak gibi bir çok önemli özellikleri bulunmaktadır.

Kimi bitkilerin özünden yapılırken, kimi çiçeklerinden veya tohumlarından muhteşem esansiyel yağlar üretilmekte.

Söz konusu selülit olduğunda her kadının veya genç kızın korkulu rüyası olabiliyor, cildin altta yatan yağ birikintilerinden kaynaklanan yumrular veya portakal kabuğu pütürlüğünde oluşan görüntüden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Kesin sebebi bilinmemekle birlikte hormonlar, genetik hastalıklar, sıkı giysiler, hareketsiz yaşam koşulları, beslenme, sigara veya diyet gibi nedenlerden kaynaklanan faktörlerdir.

Esansiyel yağlar deri altına inerek yağ hücrelerinde biriken toksinleri ortadan kaldırarak ve hücrelere oksijen sağlayarak dolaşım sistemini arttıramaya yardımcı olarak sorunu çözmektedir.

Selülitten kurtulmak için bir taşıyıcı yağ ile birlikte önerilen yağı karıştırarak masaj uygulamanız gerekir.

Taşıyıcı yağların bazıları, jojoba yağı, badem yağı, ve hindistancevizi yağıdır.

Selüliti Esansiyel Yağlar Çözer

Dairesel hareketler ile cilde masaj yaparak veya selülit fırçası kullanarak taşıyıcı yağ ile önerilen yağı eşit miktarda karıştırarak her gün uygulayabilirsiniz.

Güneşe maruz kalmadan iki saat önce uygulanmalı, bazı uçucu yağlar yaşlılar ve hamileler için uygun olmayabilir doktorunuza sorarak ve talimatlara uyarak kullanabilirsiniz.

Selüliti Esansiyel Yağlar Çözer

 

Selülit sorunlarını ortadan kaldıran esansiyel yağlar:

1-Sardunya esansiyel yağı

Sardunya esansiyel yağı

 

Güzel kokusu bulunana sardunya, hijyen ve yaraları iyileştirmek için kullanılmış, cildin dokusunu iyileştirmek, sıkılaştırmak için antiseptik, tonik, hemostatik ve özellikle selülite karşı savaşma özellikleri bulunmaktadır.

Cildi nemlendirir, hormon dengesizliğini gidermeye yardımcı olurken selülitten kurtulmanızı sağlar.

2- Biberiye yağı

Biberiye yağı

Sağlıkta kullanılan önemli uçucu yağlardan biridir, tonlama ve sıkılaştırma özelliği ile selülitle mücadele eden en iyi yağlardan biridir.

3-Limon yağı

Limon yağı

Güçlendirici ve büzücü özelliklerinin yanı sıra uyarıcı özelliklere de sahiptir, terpenler, sitronnellar gibi aktif bileşenler açısından zengin toksinleri atmaya ve kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur.

4-Havuç tohumu yağı

Havuç tohumu yağı

Havuç bitkisinin kurutulmuş tohumlarından üretilir, antiseptik, karminatif, sitofilaktik ve bir çok özelliği bulunur, aynı zamanda yaşlanma sürecini yavaşlatmaya, cildi nemli tutmaya ve selülitten kurtulmaya yardımcı olmaktadır.

Kollajen üretimini artıtırmaya, kan dolaşımını artırmaya yararken güçlü antioksidan ve detoks özellikleri ile mükemmel bir esansiyel yağdır.

5-Greyfurt yağı

Greyfurt yağı

Bir çok ilaçta bulunan greyfurt esensiyel yağı vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olurken hindistancevizi yağı ile karıştırarak günde iki kez uygulayarak selülit sorunlarından kurtulabilirsiniz.

6-Sedir ağacı yağı

Sedir ağacı yağı

Ardıç yağı da dahil solunum yolu hastalıklarında tedavi etmek, sinirsel gerginliği hafifletmek, cildi yenilemek ve toksinlerden temizlemek için kullanılır.

İdrar söktürücü olarak kanda sıvı tutma ve toksinleri azaltma özellikleri ile selülitlerin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

7-Kereviz tohumu

Kereviz tohumuKereviz tohumu

Anti-romatizmal, antispazmatik, sedatif ve tonik özellikleri bulunmakta sinir sisteminin uyarılmasına, daha rahat uyumaya, gevşeme ve vücudun sıvı almasına yardımcı olarak, safra kesesi taşlarını, böbrek taşlarını ve kanı temizleyen önemli özellikleri bulunmaktadır.

8-Portakal yağı

Portakal yağı

Toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olurken sindirim sistemini düzenleyerek kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı