Sağlık

Selülit Düşmanı Sebze ve Meyveler Nelerdir?

Selülit Düşmanı Sebze ve Meyveler Nelerdir?

Havaların ısınmasıyla birlikte kış döneminde oluşan hareketsiz yaşam ile birlikte bir takım kusurlar ve selülit oluşmuştur, oysa hanımlar baharda kusursuz bir cilde sahip olmak isterler.

Bayanlarda selülit kaygısı başladı, oysa sağlıklı beslenme, bol su ve egzersiz ile birlikte vücut kusurlarından ve selülitten kurtularak pürüzsüz bir cilde sahip olabilirler.

Kusursuz bir vücuda ulaşmak için toksinlerden kurtulmak gerekir bununla birlikte biriken toksinleri vücuttan atmak için su ve bazı besinlerden yararlanarak kurtulabilirsiniz.

Selülit Düşmanı Sebze ve Meyveler Nelerdir?

Selüliti önleyen en etkili çözümlerden biri bol su tüketmek sonra da selülite mücadele eden sebze ve meyve tüketmektir.

Doğal malzemeler ile selüliti önleyebilirsiniz, sağlıklı yiyecekler tüketerek kilo vererek ve bol antioksidan açısından zengin besinler tüketerek selülit oluşumundan kurtulabilirsiniz.

Taze sebze ve meyvelerde bulunan C vitamini bağ dokusunun güçlendirilmesinde hayati bir önem taşımakla birlikte selüliti önlemeye yardımcı olmaktadır.

Selülit Düşmanı Sebze ve Meyveler Nelerdir?

 

Selülit oluşumunu önleyen besinler:

1-Patates

Kalsiyum, C, E ve beta-karoten içerir, kan dolaşımını harekete geçirir, toksinleri ortadan kaldırılmasını sağlar. Antioksidan olan patates, selüliti yok eden besinlerin başında gelmektedir.

Patates

2-Brokoli

Kollajen oluşumuna ve güçlenmesine yardımcı olan brokoli, alfa lipoik asit içerir, ayrıca C vitamini yüklü, besleyici lif kaynağı selülite karşı önemli savaşçılardan biridir.

Brokoli

3-Domates

Domates dolaşımı hızlandırarak antioksidan özelliği taşımaktadır, aynı zamanda kolajen üretimine yardım ederek hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cildi güzelleştirir ve selülit oluşumunu önlemektedir.

Domates

4-Muz

Muz cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olarak selülit oluşumunu önlemektedir, aynı zamanda kan akışını hızlandırmaya yardımcı olarak cildin yenilenmesini sağlamaktadır.

Muz

5-Ispanak

A vitamini açısından zengin olan ıspanak selüliti azalmaya ve kolajen üretimini artırmaya yardımcı olmaktadır.

Ispanak

6-Limon

Limon vücudun asit-alkali dengesinin restorasyonuna yardımcı olarak sağlıklı bakteri ve selülit oluşturan toksinlerin uzaklaşmasına yardımcı olmaktadır.

Limon

7-Sarımsak

Sarımsak doğal bir antibiyotiktir,  kolesterolü düşürür, bağışıklık sistemini güçlendirir, kan dolaşımını hızlandırarak selülitten kurtulmaya yardımcı olmaktadır.

Sarımsak

8-Kırmızı meyveler

Kırmızı meyveler çilek, böğürtlen, kiraz, vişne gibi kırmızı meyveler vücuttan toksik maddelerin atılmasına ve temizlenmesine yardım eden antioksidanlar içermektedir, bu açıdan selüliti azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Kırmızı meyveler

9-Su

Selülitin en büyük nedenlerinden biri de vücutta biriken toksinlerdir, bunlarda selülite neden olmaktadır. Selülitten  ve toksinlerden kurtulmanın en önemli yolu bol su içerek  doğal detoks yoluyla toksinlerden ve selülitten kurtulmaktır.

Su

10-Yeşil çay

Yeşil çay metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermede size yardımcı olurken ayrıca selüliti önleyen teobromin içermektedir. Yeşil çay selülitin en büyük düşmanlarından biridir. antioksidan içerir.

Yeşil çay

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı