Dekorasyon

İskandinav Mutfak Tasarımları

İskandinav Mutfak Tasarımları

İskandinav mutfak tarzı herkese açık ve işlevselliği günlük yaşam tarzını pratik hale getirmek temel özelliklerinden biridir. İç tasarımcılar iskandinav mutfak dekorlarını ve tasarımını ön plana çıkartarak 2017 yılının özel mutfakları olarak kabul etmişlerdir.

İskandinav ülkeleri güneşten yeterli yararlanılamadığı için çoğunlukla mutfak dekorasyonları beyaz, gri-yeşil ve soluk gölgeler olarak tasarlanmıştır.  Soluk gölgeler ve beyaz renk mutfağı daha aydınlık yaparak kullanışlığını ve fonksiyonelliğini artırma yoluna gidilmiştir.

 

Bazı İskandinav Mutfak Tasarım Modelleri;

Tezgahların, dayanıklı, doğal ve hafif ahşap malzemelerden yapılmıştır, ortada doğal taşlamada blok, beton tezgahlar minimalist bir görünüme sahip ve doğallık hissi uyandırmaktadır.

2017 Yılında mutfaklarda farklı malzemelerde kullanılırken yeni tasarımlar, premium laminatlar, gerçek ahşap tezgahların organik renkleri dayanıklılığ artırırken maliyeti de düşürmüş oluyor.

İskandinav mutfak tasarım tarzında mobilyalar kullanılmak üzere tasarlanmış olan bu mutfaklar doğal renginde veya doğala yakın boyanmış meşe, akçaağaç ve çam iskandinav tarzı için modern eklentilere dönüşmüştür.

İskandinav mutfak iç tasarım sonsuzluğa kadar uzanacak ve modern evlerde dalgalanmalar yaparak dünya mutfak tasarımları arasında ilk sırayı alacaktır.

Mutfaklarda minimalist tarz ön plana çıkarken, tasarımlarda en büyük başarılardan biri de aydınlatmanın önemli bir yer tutmasıdır. Hem doğal ışıktan hem de yapay ışıktan armatürler kullanılarak düzen oluşturulmasıdır.

Pencereler, aynalar ve hatta yansıtılan yüzeylerin akıllıca konumlandırılarak odanın daha geniş mobilyaların parlak tutulması ile ışık birleştiğinde mükemmel bir aydınlık, genişlik ve mutfaklarda ferah ortamlar yaratılmaya çalışılmıştır.

Tasarımcılar bir mutfakta gerekli olan düzeneğin, mobilyanın ve ışığın kullanım alanlarını test edip zaman ve emek harcayarak mutlu ve huzurlu mutfaklar oluşturmuşlardır.

Basit ve görsel olarak beyaz duvarlar, ahşap zeminler dolaplar ve ortamın sıcaklığı tasarımın sırrını ortaya çıkarmaktadır. Minimalist bir mutfak oluşturmanın diğer bir yolu mutfağınıza lüzumsuz hiç bir şey almayın, ve kullanılacak ihtiyaç duyduğunuz her şeyin depolama alanında olması tezgah üzerinde olmamasına dikkat edilmesi gereken unsurlar arasındadır.

Mutfağınızın sadece yemek yeme yeri olmadığını eğlencenin, dostlarla toplanmanın ve evinizin kalbi olan yerin tasarım ve mobilyaları ile size sevinç ve enerji verecek şekilde tasarımlar yapmaya özen gösterin.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı