Moda

Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri

Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 44

Gelin ayakkabı seçimi ve modelleri söz konusu olduğunda birinci derecede konfor önemli olurken ikinci derecede görsellik gelmektedir. Çoğu zaman en güzel ayakkabıları tercih ettiğimizde bütün gün ayakta kalıp dans edeceğiniz için yanında bir de kısa topuklu ayakkabı yedeğinizde olursa ayaklarınızı az hasarla kurtarmış olursunuz.

Ayakkabıları alırken önceden giyerek deneme yapmalısınız, gelinliğin boyuna uygun olup olmadığını denemek için, belki yüksek topuk veya kısa topuk seçme gibi bir durumunuz olabilir.

Düğün ayakkabısı seçmeden önce gelinliği alın zira ayakkabınıza payetler veya dantel tasarımlar eklemek gerekebilir.

Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 1Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 2Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 3Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 4Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 5Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 6Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 7Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 8Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 9Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 10

Ayakkabı alırken ne kadar saat ayakta kalacaksınız, ne kadar yürüyeceksiniz, hangi mevsimde düğün yapacaksınız, hangi mekanı seçeceksiniz, çamurlu veya çimenli bir mekanda bulunacak mısınız, leke olacak mı, bütçeniz ne kadar ayakkabı ve gelinliği almanıza yetecek mi, tasarım ayakkabı yaptırıyorsanız düğüne yetişecek mi, gelin ayakkabılarını daha sonra tekrar giymek istiyor musunuz tüm bunları göz önünde bulundurmalısınız.

Düğün öncesi ayaklarınıza masaj yaparak rahatlamayı sağlayın. Ayaklarınız dinlenmiş, manikür ve pedikür önceden yaptırıp oje renginizi seçerek muhteşem düğün için hazırlıklarınızı bitirmiş olursunuz.

Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 11 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 12 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 13 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 14 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 15 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 16 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 17 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 18

Düğün ayakkabısı seçerken mekanı göz önünde bulundurmalısınız

-Kumsalda yapılan bir düğün töreni için topuklu bir ayakkabı giyemezsiniz. Ayaklarınızın içi kumla dolarken bütün gün koşuşturmanız da sizi rahatsız edecektir, onun için kapalı ve topuksuz ayakkabı tercihiniz olsun.

-Yağmurlu bir havada kır düğünü yapıyorsanız eğer, kumaş ve dantelli ayakkabıları tercih etmeyin yarım topuk ve kapalı ayakkabı uygun olacaktır.

-Salon düğünlerin önceden zeminin nasıl olduğuna bakmanızda fayda vardır. Zira kaygan parkeler, veya halı olabilir düğün ayakkabı seçiminizi zemine göre yapmanızda fayda vardır.

Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 19 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 20 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 21 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 22 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 23 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 24 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 25 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 26 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 27 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 28

-Her ne kadar düğün için zarif ayakkabılar tercih etseniz de yedeğinizde hep bir çift daha bulunsun.

-Damadın boyuna göre ayakkabı seçimini de göz önünde bulundurmalısınız. Damat adayı kısa boylu ise ayakkabı tercihiniz sizi aynı boyutta göstermeli uzun veya kısa olmamalı.

-Kır düğünlerinde kumaş veya dantelli ayakkabı seçmeyin. Çimlerde kayabilir ve çimen lekesi olabilir bu da sizin tercih etmek istemeyeceğiniz nahoş bir durum olacaktır.

-Düğün ayakkabısı seçerken gelinliğin boyu önemli çok uzun bir gelinlikte ayakkabılarınız görünmeyecektir, gelinliğin etek boyunu ayakkabıya göre ayarlamalısınız.

-Düğün esnasında çok yüksek ayakkabılar tercih etmemelisiniz, zira gelinliğin eteği takılarak düşme riskini göz önünde bulundurmalısınız.

Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 29 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 30 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 31 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 32 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 33 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 34 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 35 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 36 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 37 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 38 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 39 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 40

-Düğün ayakkabılarını seçerken gelinliğinizle uyumlu olmasına özen gösterin.

-Düğün ayakkabılarını seçerken orta yükseklikte ve bilekten bağcıklı olmasını tercih edin. Ayakkabının ayağınızdan çıkma veya bol gelme durumlarında ayağınızı sıkıca saracak ve sizi herhangi bir riskten kurtarmış olacaktır.

-Düğün ayakkabıları seçerken ayakkabının burun tarafının yuvarlak olanını seçin ki ayak parmaklarınızı sıkıştırmasın.

-Düğün ayakkabısı seçmeden önce düğün elbisenizi seçin ona göre ayakkabı tercihini yapmanız sizin için kolaylık olacaktır. Düğün ayakkabılarınız ruh halinizi, rengini, süslemesini ve topuk yüksekliğini seçmenizde belirgin bir etken olacaktır.-

-Düğün ayakkabılarını seçerken konfor ve rahatlık birinci derecede sizin için önemli olmalıdır, topuk yüksekliğini ona göre ayarlamalısınız.

-Gelinlik uzunsa kısa topuk veya babet türü ayakkabı seçimi tercih etmelisiniz.

-Her ne kadar gelin ayakkabısı beyaz olmalı diye bir inanış olsa da, pudra rengi, pembe, fildişi, açık mavi ayakkabı seçebilirsiniz. Tercih sizin sıra dışı olmak istiyorum diyorsanız da olabilir zira düğün sizin seçim sizin kural yok.

Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 41 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 42 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 43 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 44 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 45 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 46 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 47 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 48 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 49 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 50 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 51 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 52 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 53 Gelin Ayakkabı Seçimi ve Modelleri 54

 

 

 

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı