Güzellik

Cilt Tipinize Uygun Maske Seçimi

Cilt Tipinize Uygun Maske Seçimi

Kusursuz bir cilde sahip olmayı hepimiz isteriz, ancak güneşin zararları, makyaj malzemelerinin sık kullanılması ve cildin hava almaması gözeneklerin tıkanmasından oluşan bir takım iltihaplı akneler, toz, kir, ve bazı hastalıklar cildimizde maalesef bir takım hasarlara neden olabilmektedir.

Her türlü doğal yüz maskeleri bulunmakta özellikle evde kendinizin yapacağı doğal maskeler ile mükemmel bir cilt sağlığına kavuşabilirsiniz, ancak maskenin cilt tipinize uygun olup olmadığını bilmeniz gerekir, bir de cildiniz neyi istiyorsa ona göre maske uygulaması yapmalısınız.

Cilt Tipinize Uygun Maske Seçimi

Cilt için maske yaparken bir kerelik değil sürekli yapılması gerekir, en azından belli bir süre devam etmek gerekir ki maskenin faydalarından yararlanabilesiniz.

Maskeler cildin güzelliğini ve gençliğini korumaya yardımcı olmaktadır.

Maske yapımını genellikle hafta sonları uygulamaya çalışın, aceleye gelmez hem de işinizin olmadığı sakin zaman olmuş olur.

Yüz maskeleri nemlendirici etki yapar, cilt kusurlarını düzenler, donuk ten rengini açar, siyah nokta ve sivilce oluşumlarını giderir, aynı zamanda cilde esneklik ve parlaklık kazandırır.

Tabii ki yüz maskeleri mükemmel temizlik için de cilde uygulanır, maske yapmadan önce  cildinize buhar banyosu yaparak gözeneklerin açılmasını sağlayın maske gözeneklerin arasına girerek daha etkili olur.

 

Cilt tipine göre maske seçimi:

Önce cildinizin neye ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekir, aşağıda genel olarak cilt tiplerini ve neye ihtiyaçları olduğunu okuyabilirsiniz, sizde kendi cildinizi tanıyarak eksiklerini giderebilirsiniz.

-Yağlı cilt

Yağı üreten sebum, farklı nedenlerden dolayı yağ dengesi fazla üretilmiştir, yağ üretimini normal dengeye getirmek gerekir.

Yağlı cilt için en uygun maske çay ağacı yağı uygulamak gerekir.

Yağlı cilt

-Karma ciltler için

Bu tür ciltlerde T bölgesi yağlı diğer alanlar kurudur, cildinizi temizlemek ve nemlendirmek gerekir.

Karma ciltlerde papaya ve bal karışımlı maskeler yapmak gerekir.

Karma ciltler için

-Kuru cilt

Soyulan pul pul dökülen bir cilt türüdür, cildin doğal yapısından da kaynaklanabilir, yeterli su tüketilmemesinden ve sağlıksız beslenmeden kaynaklanabilir. Bu tür cildi iyi beslemek ve nemlendirmek gerekir.

Kuru cilt maskeleri avokado ve bal karışımlı maske uygulamak gerekir.

Kuru cilt

-Akne oluşan cilt

Gözenekler açıktır ve içine toz ve kir girmiştir veya hormonal rahatsızlıktan kaynaklanabilir. Bu tür cildi iyi temizlemek ve sebum üretimini dengeli düzenlemek gerekir.

Bu tür cilt için zerdeçal antioksidan cildi temizler aynı zamanda antibakteriyel özelliği ile iyileştirici etkisi bulunur.

Akne oluşan cilt

-Hassas cilt

Özellikle beyaz tenli kişilerde, alerjik reaksiyonlara ve güneşe karşı duyarlı olan cilt türleridir, kızarıklık oluşur, bu tür ciltleri yatıştırmak ve nemlendirmek gerekir.

Cildiniz sürekli iltihabi sorunlar yaşıyorsanız temizleyici maskeler yapmak gerekir, detoks maskeleri sizin için uygun olabilir.

Hassas cilt için aloe vera kızarıklığı ve tahrişi geçirir seçiminiz bu yönde olmalıdır.

Hassas cilt

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı