Güzellik

Akne, Yara İzleri ve Lekeleri Yok eden Maske

Akne, Yara İzleri ve Lekeleri Yok eden Maske

Gözlerin altında bulunan koyu halkalar, kırışıklıklar, akne izleri ve koyu kahverengi lekeler her kadının kabusu olmakta yüzün güzelliğini olumsuz etkilemektedir.

Evde bulunan malzemeler ile ücret ödemeden bu sorunlardan kurtulabilirsiniz, üstelik doğal tedavi yöntemi ve yan etkileri olmayan malzemeler ile sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Aslında mutfak dolaplarınızda o kadar çok malzeme var ki hasar görmüş cildiniz için evde yapabileceğiniz bir kaç maske tarifleri sorunlarınızı çözecektir.

Akne, Yara İzleri ve Lekeleri Yok eden Maske

Zerdeçal antioksidan özelliklere sahip serbest radikal hasarlarla mücadele etmeye yardımcı olarak kusursuz cildiniz olmasının yolunu açmaktadır.

Ayrıca yara, akne izlerinin giderilmesinde, kırışıklıkların giderilmesi ve koyu göz altı morluklarının giderilmesinde bakterileri öldürmeye yardımcı olarak ve hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cildinizin pürüzsüz ve parlak olmasını sağlamaktadır.

Zerdeçal aynı zamanda ağrıyı azaltmaya yarayan anti-inflamatuar özelliğe sahiptir, ayrıca cildi besleyen diğer malzemeler bal, hindistancevizi yağı ve yoğurttur.

Akne, Yara İzleri ve Lekeleri Yok eden Maske

Bal, cildi nemlendirmek kızarıklıkları gidermek, akne izleriniz azaltmak ve inflamasyonu azaltmaya yardımcı olacak anti-iflamatuar özelliklere sahiptir.

Hindistancevizi yağı, antioksidan özellikleri ile lekeleri ve solgun cildi besleyerek koruma sağlar.

Yoğurt, ölü deri hücrelerini ortadan kaldırarak, kırışıklıkları ve yaşlanma belirtilerini laktik asit özelliği ile ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Zerdeçal yüz maskesini düzenli olarak haftada bir kez uygularsanız cilt sorunlarınız kalmayacak ve genç bir cilde sahip olacaksınız.

Akne, Yara İzleri ve Lekeleri Yok eden Maske

 

Akne, yara izleri ve koyu lekeleri ortadan kaldıran zerdeçal yüz maskesi:

Akne, yara izleri ve koyu lekeleri ortadan kaldıran zerdeçal yüz maskesi

1 Çay kaşığı zerdeçal tozu

1 Çorba kaşığı yoğurt

1 Çay kaşığı doğal bal

1 Çay kaşığı hindistancevizi yağı

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın, temiz yüzünüze ve boynunuza parmaklarınız ile uygulayın, 25 dakika bekletin ve sonra ılık su ile durulayın.

Maskeyi haftada bir kez uygulayın, eğer alerjiniz varsa daha kısa sürede tutabilirsiniz.

Akne, yara izleri ve koyu lekeleri ortadan kaldıran zerdeçal yüz maskesi

Maske için  yoğurt bulamazsanız peynir suyu da kullanabilirsiniz, maske uyguladıktan sonra güneşe çıkmayın veya güneş koruyucu kullanın.

Gül suyu ile yüzünüzü günde iki kez temizleyin ve makyajınızı çıkarmadan kesinlikle yatmayın ve bol su içerseniz cildinizi içeriden ve dışarıdan korumuş olursunuz.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı