Sağlık

Sinir Ağrıları İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Sinir Ağrıları İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Sinir sistemi insan vücudunun işleyişinde çok önemli bir yer tutmakla birlikte solunum, duyular, kalp atışları ve diğer işlevler sinir sistemi tarafından kontrol edilmektedir.

Sinir sistemi çeşitli bölümlere ayrılır, detayına girmeden vücutta bulunan binlerce sinir uçları sinyalleri beyne iletir, buralarda oluşan hasarlar ağrıya neden olur. Sinir ağrılarını tedavi edecek bazı doğal yöntemler bulunmaktadır, sinir hasarlarının iyileştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Sinir Ağrıları İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Sinir ağrısı nevralji olarak bilinir, uğultu, uyuşukluk, uyuşma, yanma ve karıncalanma hissi belirtilerinden bazılarıdır.

Sinir ağrısı tedavilerinde bazı ev ilaçları kullanılırken akupunktur, aromaterapi, meditasyon gibi alternatif tedavi yöntemleri kullanılmaktadır.

 

Sinir ağrısı için doğal ev tedavileri:

1-Sıcak su banyosu

Sıcak su ile duş aldığınızda vücudun kan dolaşımını artırarak sinir ağrılarının hafiflemesine yardımcı olmaktadır.

Sıcak su banyosu

2-Papatya çayı

Sinir ağrılarını hafifletmeye yardımcı olan papatya çayı, rahatlatıcı ve spazm giderici olarak yüzyıllardır kullanılan bir tekniktir.

Papatya çayı

3-Yaban turpu

Yaban turpu ve yaban mersini gibi besinlerin içerisinde bulunan magnezyum, kalsiyum, potasyum, A, ve C vitamini bakımından zengin sinir uçlarını yatıştırır, uyarır ve rahatlama sağlar.

Yaban turpu

4-Sarımsak

Sarımsak sinir ağrısında etkili bir tedavi yöntemlerinden biridir, anti-inflamatuar ve antispazmotik özellikler içerir. Karanfil ile sarımsak  suda kaynatılarak içilir ve sarımsak ağrılı bölgeye masaj yapılarak sinir ağrılarını hafifleterek  tedavi edilebilir.

Sarımsak

5-Kereviz

Sinir ağrısı tedavisinde etkili yöntemlerden biridir, havuç suyu ile birlikte kereviz suyu karıştırılarak tüketilir sinirleri sakinleştirir ve ağrıyı hafifletir.

Kereviz

6-B vitamini

Hasarlı sinirlerin onarılmasına yardımcı olur, B vitamini zengin besinler fasulye, et, fındık, sebze, meyve ve tahıllar ile takviye yapabilirsiniz.

B vitamini

7-Soya sütü

Balla karıştırılarak tüketilen soya sütü vücutta beslenme yetersizliğinden kaynaklanan sinir ağrılarını tedavi etmeye yaramaktadır.

Soya sütü

8-Bal ve tarçın

Sinir ağrısı tedavisinde kullanılan diğer bir yöntemdir, bal ile tarçını karıştırarak ağrıyan bölgeye masaj yaparak uygulayın ve bir süre sonra yıkayın sinir ağrılarını geçirecektir, ayrıca çay olarak da tüketebilirsiniz.

Bal ve tarçın

9-Aloe vera jel

Aloe vera jel, ağrılı bölgeye masaj yaparak uygulanır ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur. Lavanta, nane, biberiye, okaliptüs ve karanfil yağları sinir ağrılarını hafifleten esansiyel yağlardır.

Aloe vera jel

10-Masaj

Çeşitli esansiyel yağlar ile yapılan aromaterapi sinir ağrılarını hafifleterek rahatlamaya yardımcı olmaktadır.

Masaj

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı