Güzellik

Sağlıklı Kirpikler İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıklı Kirpikler İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Siz hiç gür ve uzun kirpikleri olduğu için şikayetçi olan birini gördünüz mü? Genelde aynı soruna sahip insanlar kirpiklerinin cansız ve kısa olmasından yakınırlar. Hep kirpiklerimiz sağlıklı görünsün isteriz ama bunun için gerekli özeni yeterince göstermeyiz. Cildimize ve saçımıza bakım yaparız ama kirpiklerimize sadece makyaj yaparken özen gösteririz. Aslında alabileceğimiz ufak tefek önlemlerle kirpiklerimizin daha sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlayabiliriz.

 

Sağlıklı Kirpikler için Püf Noktalar;

  • Her gece yatmadan önce bir kulak pamuğu yardımıyla kirpik diplerinize bağdem yağı sürebilirsiniz. Bu kirpiklerinizin daha güçlü ve gür olmasını sağlayacaktır.
  • Gözlerinizi ovuşturmanız kirpiklerinizin dökülmesine ve kırılmasına sebep olabilir bu yüzden eğer gözleriniz kaşınıyorsa parmağınızla veya yumuşak bir doku ile hafifçe ovalamaya özen gösterin.
  • Eğer yeteri kadar vitamin ve mineral almıyorsanız kirpikleriniz zayıflar ve dökülmeler olabilir, bol su tüketmeli ve buna ek olarak C, E, H vitaminleri ilavesi ve B kompleksi takviyesi yapılmalıdır.
  • Takma kirpikler hızlı ve güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlasada kirpiklerinize korkunç zarar verebilir. Kirpik yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcıların kirpikleriniz üzerinde çok güçlü bir etkisi olacaktır. Takma kirpikleri çıkarırken onlarca kirpik kaybına neden olabilirsiniz bu yüzden mümkün olduğunca takma kirpik kullanmamaya özen gösterin.
  • Yatmadan önce göz makyajınızı mutlaka temizleyin,  genel olarak yüz özellikle göz temizliğinizi ihmal etmeyin. Eyeliner, rimel,  göz farı eğer uzun süre gözünüzde kalırsa göz ve kirpik tahrişi ve hasarına neden olabilir. Kirpiklerinizi temizlemek için alkolsüz temizleyicileri tercih edin.
DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı