Sağlık

Psoriatik Artrit Doğal Tedaviler

Psoriatik Artrit Doğal Tedaviler

Psoriatik artrit, iltihaplı kronik romatizma türüdür, sedef hastalığı olanlarda gelişir.  Sedef hastalığı semptomlarının yol açtığı iltihabi ve ağrıyı doğal ilaçlar  yaşam tarzını değiştirerek iyileşebilirsiniz.

Sedef hastalığı olanlarda gelişen hastalık, kırmızı, pullu, cilt lekelerine neden olan bağışıklık sistemi sağlıklı doku ve hücrelere saldırmaya başladığında eklemler iltihaplanmaya ve ağrıya neden olur.

Tedavi edilmediğinde kötüleşen hastalık için uzmandan yardım almalısınız. Belirtileri, eklemler bir tarafta veya belirli eklemlerde şiş, ağrı, eklem ağrısı belirtileri olabilmektedir.

Ayakta arkada eklemlerin olduğu yerde topuklarda eklem ağrıları olabilir doğal yöntemler ile ağrıyı hafifletebilirsiniz.

cs-psoriatic-arthritis-ease-inflammation-stress-1440x810

 

Ağrıyı hafifletecek doğal yöntemler:

-Omega-3 yağ asitleri

Vücut omega-3 yağ asitlerini anti-inflamatuar kimyasallara dönüştürür. Balık yağları enflamasyonu ve sertliği azaltmaktadır. Balık yağı almadan önce uzmanla konuşmalısınız, zira psoriatik artrit ilaçları ile etkileşime girebilir ve size zarar verebilir.

01-natural-arthritis-remedies-omega-3-supplements

-Zerdeçal

Zerdeçal sedef hastalığını ve psoriatik artriti hafiflettiği yapılan araştırmalarda ortaya çıkmaktadır.

turmeric

-Diyet ve egzersiz

Yediğiniz bazı gıdalar iltihabı tetiklemektedir, sebze, meyve ve kepekli besinler ağrı semptomlarını hafifletmektedir. Aşırı kilo eklemlere stres katabilir ve dolaşım sisteminizi yavaşlatabilir.

maternal_herbal_medications

-Soğuk kompres

Eklemlerin şişliğini ve ağrıları hafifletmek için buz paketleri ve soğuk kompres yapabilirsiniz.

-Egzersiz

Egzersiz kasları güçlendirmeye ve esnekliği artırmaya yardımcı olur. Egzersiz aynı zamanda kilo vermeye yardımcı olur. Bir havuzda egzersiz yapmayı deneyin, su eklemlerinizi ve kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olur.

Günlük egzersiz yapmaya zamanınız yoksa, çeşitli hareket egzersizleri yaparak veya fizyoterapistiniz özel egzersizler önerebilir.

Woman stretching in field, full length

-Düzenli gevşeme hareketleri

İyi bir uyku almak yorgunluğunuz ile savaşmanıza yardımcı olacaktır. Uykuya dalmakta zorlanıyorsanız yatıştırıcı bir çay ve ılık bir banyo uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca yoğun zamanlarda dinlenmek ve rahatlamak için her gece aynı saatte yatmaya çalışın, kendinize dinlenmek için zaman ayırın ayaklarınızı yukarı kaldırın müzik dinleyerek 20 dakika dinlenin.

1296x728_natural_remedies_for_sore_throats-marshmallow

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı