Güzellik

Parlayan Cilt İçin Dengeleyici Gıdalar

Eğer hormonal dengesizliğiniz varsa sivilce, egzama ve birçok cilt rahatsızlıkları sizi bekliyor demektir. Parlayan cilt için, pürüzsüz ve berrak cilde sahip olmak için hormonların dengeli olması gerekir. Zira saç dökülmesi ve kuru ciltlerin nedeni de olabilmektedir.
Sağlıklı beslendiğinizde ve bunu egzersizle birleştirdiğinizde sağlık ve parlaklık yüzünüze de yansıyacaktır.

Parlayan cilt için ve hormonların dengelenmesi için yenilmesi gereken gıdalar:

 

Çilek

Parlayan Cilt İçin Dengeleyici Gıdalar 1

Her çeşit yaban mersini, ahududu, çilek gibi meyveler hormonları dengeler antioksidan kaynaklı meyveler yaşlanmaya karşı mücadele eden serbest radikallerle savaşarak cildin sağlıklı ve parlak olmasını sağlamaktadır.

 

Zerdeçal

Parlayan Cilt İçin Dengeleyici Gıdalar 2

Antioksidan açısından zengin olan zerdeçal cilt problemlerinden iltihabı da azaltarak aynı zamanda stresle mücadele etmeye de yardımcı olmaktadır.

 

Karaciğer

Parlayan Cilt İçin Dengeleyici Gıdalar 3

Karaciğerin içinde A ve D vitaminleri, demir, kalsiyum, magnezyum, çinko ve mineraller bulunmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirici ek hormonları dengelemektedir.

 

Avokado

Parlayan Cilt İçin Dengeleyici Gıdalar 4

Cildi sakinleştiren mineraller, potasyum, magnezyum, kalsiyum gibi vitaminler bulunmaktadır. Serbest radikaller ile mücadele eden antioksidanlar bulunmaktadır.

 

Yulaf

Parlayan Cilt İçin Dengeleyici Gıdalar 5

Lif oranı yüksektir. Cildi aydınlatan, esneklik veren ve yaşlanma belirtilerini yavaşlatmasına yardımcı olacak mineraller bulunmaktadır.

 

Ceviz

Parlayan Cilt İçin Dengeleyici Gıdalar 6

İçerisinde omega-3 yağ asitleri bulunan ceviz hormon dengesizlikleri ile ilgili depresyon gibi rahatsızlıkları ve aynı zamanda kadınlarda oluşan cilt iltihaplanmalarını azaltmaktadır.

 

Brokoli

Parlayan Cilt İçin Dengeleyici Gıdalar 7

C ve A vitamini ile dolu, östrojen dengeleyici, sivilce gibi deri rahatsızlıklarını hormonları dengeleyerek ortadan kaldırmaktadır.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı