Güzellik

Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek

Parfümlerde En Çok Kullanılan Çiçekler

Çiçekler, kadın parfümlerinin vazgeçilmez koku unsurlarındandır. Güçlü kokular; tohumlu çiçekler, kokulu çiçekler, aromatik yapraklar, kabuklar, reçineler, kökler, dallar, meyveler ve tohumlar parfüm yapımında rol oynayan bitki gruplarıdır.

Parfüm yapımındaki bazı teknikler çok pahalıdır. Isıya dayanıklılık, kırılganlık, buharlı damıtma gibi işlemlerin zor ve uzun sürmesinden dolayı maliyetini de artırabilmektedir.

Bazen aynı bitkinin farklı parçaları kullanılabilmekte, örneğin portakalın kabuğu, suyu, esansiyel yağı ve çiçekleri farklı aromatik kokular vermektedir.

Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek

Parfüm yapımında kullanılan formüller çok gizli tutulmakta çünkü farklı koku, uyumlu, tamamlayıcı, yoğun ve uzun ömürlü olmalı. Bu da parfümün maliyetini ayrıca artırmaktadır.

Seçtiğiniz parfümün kokusu birkaç dakikada çıkmamalı, bilek içine sıkacağınız parfümün kokusu ertesi gün bile ilk günkü gibi size gelmelidir.

Bazı Parfüm Bitkileri

Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek

-çiçeklerden elde edilen kokular

Menekşe, sümbül, gardenya, zambak, müge, kediotu, yasemin, lavanta, mimoza, portakal çiçeği, karanfil ve gül…

-Yapraklarından parfüm yapılan bitkiler

Okaliptüs, melisa, biberiye, narenciye, sakız, nane, sardunya…

-Köklerinden parfüm yapılan bitkiler

Nard, iris ve tiver…

Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek

-Ahşap kabuklarından parfüm yapılan bitkiler

Sandal ağacı, sedir, gül ağacı, tarçın…

-Tohumlarından parfüm yapılan bitkiler

Biber, kakule, anason, fındık…

-Meyvelerinden parfüm yapılan bitkiler

Narenciye türleri ve vanilya…

İşte parfüm yapımında en çok kullanılan 4 çiçek

1-Gül

Gül parfümlerin gözde çiçeğidir. Kadınların en sevdiği parfüm kokularından biridir. Türkiye ve Bulgaristan’dan alınan pembe mayıs gülleri, tomurcukları, konsantre olarak gül esaslı parfümlerin üretilmesinde ana maddelerdir.

Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek   Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 ÇiçekParfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek

2-Yasemin

Afrika, Hindistan ve Fransa’da yetiştirilen yasemin çiçeği parfümlerin sembolüdür. Parfümeride en çok kullanılan beyaz çiçek gücü ve nefis kokuları ile ideal ve pahalı parfümlerden biridir. Parfümü yavaş ve uzun süreli yayılmasını sağlar, kızların aynı zamanda modern sofistikeliği için göz yaşı dökebileceği kadınlığın gerçek konsantrasyonudur. Erkekleri kendine aşık edebilecek kızların özel ve gizemli parfümleridir.

Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek  Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 ÇiçekParfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek  Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek

3- Portakal Çiçeği

Portakal çiçeği en çok sevilen ev parfümlerinin başında gelmektedir. Beyaz çiçekleri sarhoş edici, narin, binlerce çiçek arasında dikkat çekici kokusu ile en hassas kokulardan biridir. Egzotik, nostaljik bal ve vanilya aromaları ile çocukluk anılarını çağrıştıran ve sizi cennete davet eden oryantal bir koku sunmaktadır.

Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek

4-Gardenya

Parlak yeşil yaprakları, tatlı ve sarhoş edici kokusu, beyaz çiçekleri ile unutulmaz parfüm ana maddelerinden biridir. 

Japonya, Çin ve Tayvan ormanlarında yol kenarlarında yetişen 200’den fazla türü olan çok yıllık çiçekli bir bitkidir.

Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek Parfüm Yapımında En Çok Kullanılan 4 Çiçek

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı