Sağlık

Neden Organik Beslenmeliyiz?

Organik beslenme, bedenimizin ve ruh sağlığımız için, sağlıklı beslenmek için, lezzetli yemek için, sağlıklı gelecek nesil yetiştirmek için, zararlı ve kimyasallardan korunmak için, kimyasallardan oluşan kanser gibi hastalıklardan korunmak, vücut direncini artırmak, beynimizin çalışmasını korumak, stressiz ve mutlu hayat yaşamak gibi sayılamayacak kadar çok nedenden dolayı dikkatli beslenmeliyiz.

çay    bahçeor

Organik yetiştirilen sebze ve meyvelerde kimyasal zehirler yok. En tehlikeli ve zehirli böcek ilaçlarının kullanıldığı besinler, sadece insan bedenini değil toprağı ve dünyayı da zehirliyor. İyi dengenlenmiş organik toprakta yetiştirilen gıdalarda daha güçlü sağlıklı bitkiler yetişmektedir.

taror    or

Sadece toprakta değil etinden, sütünden, yağından ve yoğurdundan yararlandığımız hayvanlar da bu zararlı kimyasallardan nasiplerini almaktadır. Antibiyotikler ve kimyasal ilaçlar büyüme hormonlarını doğrudan etkilemektedir. Ergenlik döneminde başlayan tümör ve kanser riskleri genetik sarmal ve kodları etkilemektedir. İnsan ve her türlü canlının kimyasını etkilemektedir.

orhay

organikbes

 

Bilim adamları kimyasalların ciddi sağlık sorunları oluşturduğunu, özellikle çocuklar, hamile kadınlar ve emziren annelerde büyük risk oluşturduğunu belirtmişlerdir.

yumuror

Amerika’da yapılan araştırmalar da Parkinson hastalığında %70 artış olduğunu belirtmişlerdir. İşte sağlıklı nesiller yetiştirmek, hastalıklardan korunmak için organik beslenmeliyiz.

organikbah orsebze

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı