Dekorasyon

Mutfak Temizliğinde Doğal Çözümler

Mutfak Temizliğinde Doğal Çözümler

Mutfakları temizlerken temizlik ürünlerine çok para veriyoruz. Daha ucuza ve sağlıklı yollarla kirleri temizleyebilirsiniz. Hijyenik ve mikropsuz mutfaklara sahip olabilirsiniz. Nasıl mı?

İşte yöntemleri…

Woman kneeling at the floor cleaning

Lavabo temizliği

kabartma tozun lavabonun üzerine gezdirerek dökün, üzerine limon suyu gezdirin ve süngerle ovun. Lavaboyu sirkeli suyla dezenfekte edebilirsiniz. Su lekelerini de aynı yöntemle yok edebilirsiniz.  Limon ve portakal kabuklarını lavabo ovmak için kullanabilirsiniz. Parlak bir görünüm olacaktır.

Musluk temizliği

Mumlu kağıt ile musluk üzerine sürtün, su lekelerini temizleyecektir.

Mutfak Temizliğinde Doğal Çözümler 1

Paslanmaz Çelik Kaplar

Cam temizleyicisi paslanmaz çelik ve cam aynalarda kullanarak temizleyebilirsiniz.  Eğer kimyasal temizlik ürünü kullanmak istemiyorsanız mikrofiber bez üzerine biraz kuru un dökerek temizlik işini yapabilirsiniz. Sonra durulayın yüzeyler yeni gibi parlayacaktır.

Su kaynatıcı aletlerin temizliği

1 Fincan sirke ve kabartma tozu ekleyerek kaynamasına izin verin, dökün ve az bir kaynar su ile tekrar kaynatın temizlendiğini göreceksiniz.

Mutfak Temizliğinde Doğal Çözümler 3

Yanmış tencerelerin temizliği

Yanmış tencerelere 1 bardak sıcak su ve 1 fincan sirke ekleyin ve kaynamaya bırakın. Altını kapatın tencerede ki kaynamış suyu dökmeden 2-3 çorba kaşığı kabartma tozu ekleyin. Bir kaç dakika sonra sünger yada telle ovun ve durulayın.

Pas lekesi temizliği

Paslanmaz çelik ve gümüşleriniz üzerinde oluşan pasları 1 bardak limon suyunda ıslatın. Sonra yumuşak fırça ile fırçalayarak kurulayın. Bulaşık makinesinde paslanmaz çelik ve gümüşlerinizi yıkamayın.

Mutfak Temizliğinde Doğal Çözümler 2

Ahşap kesme tahtası

Mutfak da kullandığımız mutfak tahtasını ne kadar yıkasak da kararıyor. İyi temizlenmesi için tuz serpin, biraz limon suyu ekerek 5 dakika bekleyin. Kiri ovun ve suyla durulayın, kirlerin çıktığını göreceksiniz.

Mutfak Temizliğinde Doğal Çözümler 4

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı