Güzellik

Meme Sarkmasını Sıkılaştırıcı Doğal Yöntemler

Meme Sarkmasını Önleyen ve Sıkılaştırıcı Doğal Yöntemler

Her kadın kusursuz ve sıkı göğüslere sahip olmak ister, ancak emzirme sonrasında ve yaşla birlikte memelerde sıkılık  elastikiyetini kaybediyor.

Genellikle kadın kırkına ulaştığında sarkmalar başlarken bazen daha erken de oluşabiliyor, ancak egzersiz yapan kadınlarda sarkma olayı biraz daha gecikebiliyor.

Kadınlarda meme sarkmasının diğer nedenleri de gazlı içecekler, alkol, sigara, menopoz, kilo dengesizliği ve beslenme yetersizliği bu etkenlerden bazılarını oluşturmaktadır.

Meme Sarkmasını Sıkılaştırıcı Doğal Yöntemler

Göğüslerin kasları yoktur bağ dokuları ve süt bezleri bulunmaktadır, sadece onlara bakım yaparak sarkma sürecini erteleyebilirsiniz.

Göğüsleri sıkılaştırmak için çeşitli krem ve losyonlar bulunmaktadır ancak doğal yöntemleri uygulayarak memelerinizi sıkılaştırabilir ve sarkmayı önleyebilirsiniz.

Meme Sarkmasını Sıkılaştırıcı Doğal Yöntemler

 

Meme sarkmasını önleyen sıkılaştırıcı doğal yöntemler:

1-Egzersiz

EgzersizEgzersizEgzersizEgzersizEgzersiz

Egzersiz meme çevresindeki dokuları ve pektoral kasları sıkılaştırarak göğüslere yardımcı olmaktadır.

Göğüs hareketleri, çekme, kol yükseltme, ağırlık kaldırma gibi hareketler göğüsleri sıkılaştırmak için yapabileceğiniz egzersiz hareketleridir.

2-Zeytinyağı

Zeytinyağı

Göğüslerinizi yukarı hareketler ile masaj yaparak serbest radikallerin yol açtığı hasarları önleyerek cilt dokusunu ve iyileşmesine yardımcı olarak sıkılık sağlayabilirsiniz.

Göğüslere zeytinyağı ile masaj yaptığınızda kan akışını hızlandırarak hücre onarımını teşvik etmiş olursunuz.

3-Buz masajı

Buz masajı

Buz masajı sarkmalara karşı kasılmayı sağlayarak memelerin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Buz küplerini dairesel hareketler ile meme etrafına masaj yaparak uygulayın, geriye yaslanın ve tekrar masaja devam edin. Bu süreci günde en az bir kez uygulamaya çalışın.

4-Yumurta beyazı

Yumurta beyazı

Yumurta beyazı cildi sıkılaştırarak cildi besleyici özelliği bulunmakta ve gevşek cildi sıkılaştırarak sarkma olayını ortadan kaldırmış olur.

Yumurta beyazını iyice köpürtün ve yukarı masaj yaparak memelerinize uygulayın ve yarım saat bekletin sonra ılık su ile durulayın.

5-Çemen otu masajı

Çemen otu masajı Çemen otu masajı

Çemen otu serbest radikallerle savaşarak cilt onarılmasına yardımcı olur, aynı zamanda cildi sıkan, yumuşatan ve pürüzsüzleştiren vitamin ve antioksidanlar içerir.

Çemen tozunu su ile karıştırarak macun haline getirirn, 10 dakika boyunca masaj yaparak bekletin, sonra ılık su ile durulayın.

6-Aloe vera

Aloe vera

Aloe vera doğal cilt sıkılaştırma özelliklerine sahiptir, antioksidanlar içerir ve göğüslerin sarkmasını önleyerek sıkılaşmasına yardımcı olur.

Dairesel hareketler ile birlikte masaj yaparak memelerinize uygulayın 15 dakika bekletin, sonra ılık su ile durulayın.

7-Shea yağı

Shea yağı

Memeleri sıkılaştırmak ve sarkmayı önlemek için içerisinde bulunan E vitamini doğal sıkılaşmayı sağlar ve hücre hasarlarını onararak hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.

Shea yağını avucunuza dökerek dairesel hareketler ile birlikte göğüslerinize masaj yaparak uygulayın 15 dakika sonra ılık su ile durulayın, her gün uygulamaya çalışın.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı