Sağlık

Kış Aylarında İçinizi Isıtacak Besinler

Kış Aylarında İçinizi Isıtacak Besinler

Sıcaklıklar düşmeye başladıkça, sıcak battaniyeler yeterli gelmeyebilir, içinizi sıcak tutacak içeceklere  ve besinlere de ihtiyaç vardır.  Çay, kahve, sıcak çikolata, sıcak içecekler ve sıcak çorbalar kış aylarında ılık içinizi ısıtarak bağışıklık sisteminizi güçlendiren gıdalar olmalı.

getimage

İçinizi sıcak tutacak besinler:

-Sıcak kahve

Sıcak bir fincan kahve sizi sıcak tutmakla kalmaz enerji vererek içinizi de ısıtır.

spaindex_homemade-chai-tea-with-splenda

-Fındık

soğuk kış aylarında fındık sizi sıcak tutan en iyi gıdalardan biridir. Kaju fıstığı, ceviz, yer fıstığı hepsini karışık da yiyebilirsiniz.

dry-fruit

-Zencefil

Sihirli ve mucizevi büyülü bir besin maddesi, çaylarınızın içine katarak hastalıklardan uzak tutma gücüne sahip, çorbalarınıza katabilir soğuktan içinizi ısıtacak ve iyi gelecektir. Açlığınızı bastırır ve metabolizmanızı çalıştırır.

winter-foods-2016_005_820_thinkstock

-Tahıllar

Sabah kahvaltılarınızda yediğinizde vücudunuzu sıcak tutar ve kilonuzu kontrol altında tutar. Kahverengi pirinç, arpa, yulaf gibi tahıllar kışın ihtiyaç duyduğunuz sıcaklığı verir ve size enerji katar.

winter-foods-2016_007_820_thinkstock

-Zerdeçal

Zerdeçal, kışın vücudunuzu sıcak tutan başka bir besin maddesidir. Zerdeçal günlük tüketmeniz gereken besin maddesi soğuk algınlıklarından sizi korurken bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

winter-foods-2016_005_820_thinkstock

-Yumurta

Soğuk havalarda her gün tüketilmesi gereken ve sizi sıcak tutacak enerji verecek besin değeri yüksek vitamin yüklü protein kaynağıdır.

701619941451581c63c6976bd

-Çorbalar

Birer kase sıcak limonlu ve baharatlı çorbalar soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak sebze çorbaları sizi her türlü enfeksiyon ve soğuk algınlığından korunursunuz.

99-616x420

-Bal

Kış mevsiminde sizi sıcak tutacak anti-depresan ve antibiyotik, öksürükten kurtulmak için bir fincan zencefilli bal karıştırarak için. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve enerji verir.

3

-Kimyon

Dışarıda kar fırtınası olduğunda içinizi ısıtan bir baharattır. Acılı baharatlar bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve sizi terletecektir.

8

-Muz

Soğuk havalarda böbrek üstü bezleri ve tiroid hormonlarının vücudun sıcaklığını ayarlamasına yardımcı olur. Bir muz günlük magnezyumun %10  karşılamakta, D vitamini ve Magnezyum açısından zengin bir besin maddesidir. Kışın sıcak tutarak ısınmanıza yardımcı olur.

 

10fc0003005353f9123d

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı