Güzellik

Kilo Kaybına ve Zayıflamanıza Neden Olan Çaylar

Kilo Kaybına ve Zayıflamanıza Neden Olan Çaylar

Kilo sorunu olanlar için bir çok sebze bulunmakla birlikte, zayıflatan ve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olan bitkisel çaylar bulunmaktadır. Bu çayların özelliklerini bilirseniz zayıflamak için hangi çayları kullanacağınızı ve nasıl tüketeceğinizi bilmiş olursunuz.

-Beyaz çayı

Beyaz çay ekstresi yağ hücrelerini yıkmak ve yağ dokusunun birikimini önlemeye yardımcı olduğu yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır. Beyaz çayın yüksek oranda antioksidan özellikleri içermektedir.

pai-mu-tan-peony-china-white-teawhite_tea

-Yeşil Çay

Siyah çaydan daha az kafein bulunmaktadır. Yeşil çaydaki polifenollerin kanser hücrelerini önlemede önemli rol oynadığı belirlenmiştir.  Ağrıları azaltmaya yardımcı olur, çay güçlü bir anti-inflamatuar ve antioksidan artrite bağlı rahatsızlıkları düzeltir, şişkinliği önler ve zayıflamaya yardımcı olur.

green-tea-weight-loss-diet

Smiling woman relaxing at home with cup of coffee

-Oolong Çin çayı

Yağların parçalanarak sindirilmesine yardımcı olur, obeziteyi önler, fazla kilo alınmasını önler ve karın yağlarının oluşumunu engeller, kolesterolü düşürür.

1_wis_en_153959526755ceb8c6350ba

-Siyah çay

Yağ emilimini engeller, şeker hastalığına karşı koruyucu olduğu, kilo alımını önlemeye yardımcı olduğu, sindirirm sırasında yağ emilimini engellediği tespit edilmiştir. Siyah çay yağ engelleyici faydalardan sorumlu olabilecek polifenoller  olan theaflavin ve thearubigans adı verilen bitki bileşenleri vardır.

green-tea-alamy-large

-Nane çayı

Taze nane çayı kokusu açlığı bastırır, her iki satte bir kokusunu teneffüs eden kişilerde daha az kalori ve şeker tükettiği belirlendi. Koku açlığı dindirir, kalorisiz ve zayıflamaya yardımcı olur.

green-tea_650x379_51430317406

-Matcha Çayı

Yeşil çay yapraklarından yapılmış, toz haline getirilir ve sıcak suya karıştırarak tüketebilirsiniz.  Metabolizmayı hızlandırdığı ve yağ oluşumunu engellediği açıklandı. Sütün içine karıştırarak ve bal ile tatlandırarak kullanabilirsiniz.

tea-teas-that-stop-snacking

-Zencefil Çayı

Açlığı bastırır,  iltihaplanmayı azaltır, metabolizmayı çalıştırır ve yağ oluşumunu engeller. Kahvaltı da zencefil içerek açlığınızı bastırır ve uzun süre tok kalınmasını sağlar.

cach-pha-tra-gung-3

-Rezene çayı

Uyurken zayıflatan rezene çayı,  melatonin hormon düzeyini  artırarak kilo artışını engellemeye yardımcı olur. Kalp hastalığı riskini azaltır.

foeniculum-vulgarevenkel-en-komkommer

-Papatya çayı

Anksiyeteyi bastırır, yatmadan önce bir bardak papatya çayı içtiğinizde uykuya hazır hale geldiğinizi beyninizi ve bedeninizi yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliği bulunmaktadır. Bitkisel madde kafeinsizdir, flavonoidlerden zengin sinir sistemi aktivitesini sakinleştirdiği ve gece uykuda kilo alımını engeller.

chamomile-tea-1920x1080 egyptian-chamomile-organic-44-0

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı