Sağlık

Kas Yapan Besinler

Kas Yapan Besinler

Daha fazla kas kütlesi oluşturabilmek için önce spor yapmalı, spor yaparken de protein ağırlıklı beslenerek ancak kas kütlesi oluşturabilirsiniz.

11

Başlıca kas yapan besinler;

1-Sığır eti

Sığır etinde Demir,Çinko ve B vitaminleri bulunuyor kas yapmaya yardımcı vitaminlerdir. Proteinler kas kütlesi oluşturmak ve desteklemek için amino asidin vücudunuza girmesini sağlar.

thumbimage.php

2-Tavuk

Kas bakımı ve onarımı, kemik sağlığı, kilo kaybı için protein yüklü tavuk eti tüketilmeli.

3-Lor peyniri

Saf kazein proteini dolu olan lor peyniri kas oluşumuna yardımcı olmaktadır.

protein-foods

4-Yumurta

Dokuz temel amino asitleri içerisinde bulunduran yumurta kas yapımına yardımcı olurken aynı zamanda diyet listesinde bulunması gereken önemli bir protein uzun süre tok tutabilir.

high-protein-foods-intro_qx8n

5-Balık

Omega-3 yağ asitleri açısından protein ve düşük yağ oranı ile metabolizmanın düzgün çalışmasına ve kas yapımına yardımcı besindir.

lateral-bounding-jpeg-1038x576-1024x568

6-Yulaf ezmesi

Lif oranı yüksek, gilisemik indeksi düşük, tok tutan, yağ yakan ve kasların korunmasına yardımcı olur.

7-Tahıllar

Kepekli tahıllar sindirim sistemini çalıştırırken metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayarak kilo kaybına neden olarak zayıflatır. Özellikle kahverengi esmer pirinç kas yapımında ve yağ kaybı açısından önemli besin maddesidir.

Display of food grains in white bowls

8-Meyve ve sebzeler

Bağışıklık sistemini koruyan antioksidanlar bulundurmaları açısından önemli olurken, içerisinde bulundurdukları lif oranı sayesinde metabolizmanın ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.

thumbnailexercise1

9-Sağlıklı yağlar

Sağlıklı yağlar kas gelişimi için çok önemlidir. Hormon üretimini ve büyümesini sağlayarak vücudun sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Zeytin yağı, keten tohumu yağı, fındık yağı,  gibi sağlıklı yağlar içerisinde omega-3 ve omega-6 bulunması kas sağlığı için önemli besin ve yağlardandır.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı