Sağlık

Kas İskelet İltihaplanmasına Doğal Tedaviler

Kas İskelet İltihaplanmasına Doğal Tedaviler

Osteoartrit, romatizmal artrit ve tentinit gibi kas-iskelet sistemi inflamatuar durumlarla ilgili ağrıya sahiptir. Bir çok doğal anti-inflamatuar özellikleri taşıdığından bazıları iltihabı tedavi etmekte faydalı olabiliyor.

Doğal ilaçlar, yapraklar, dallar, kök ve gövde kabuklarından yapılır, ağrıyı ve iltihabı azaltacak eklem sağlığını koruyan, ve yan etkileri olmayan doğal ilaçları kullanırken her hangi bir ilaç kullanmayın etkileşime girebilir ve size zarar verebilir, uzmana danışmadan  bitkisel ilaçları da kullanmayın.

Genel olarak doğal ürünlerin bir çoğunda inflamatuar özellikler vardır ancak etkili olanlar sınırlıdır.

 

Kas iskelet iltihaplanmasında kullanılan doğal ürünler:

Zerdeçal

İnflamatuar hastalıkların tedavisinde tıbbi olarak uzun bir öyküye sahiptir. Zerdeçal bitkisinin içinde bulunan curcumin denilen madde iltihaplı hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Zerdeçal genel iltihaplanmayı azaltarak genel ve akut ağrılardan kurtulmuş olursunuz.

Bromelain Ananas

Bromelain ananas bitkisinde bulunan enzimlerin bir karışımıdır. Bromelain sıklıkla burun şişmesi ve iltihabı, osteoartrit, kanser, zayıf sindirim sistemi ve kas ağrılarında etkin olarak kullanılmaktadır.

Söğüt ağacı

Söğüt ağacı, baş ağrısı, ağrı, tendinit gibi inflamatuar durumların tedavisi için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Beyaz söğüt ağacının kabuğundan aspirin için salisilin denilen madde kullanılmaktadır. Çeşitli ağrıların yanında osteoartritte ağrılarında kullanılmaktadır.

İltihaplı romatizmal artirit ile ilişkisi olan baş ağrısı, sırt ağrısını azaltan ve yan etkileri olmayan doğal ilaçtır.

Omega-3 yağ asitleri

Omega-3 yağ asitlerinin, romatoid artrit semptomları için iyileştiğine dair bazı kanıtlar vardır.

Omega-3 yağ asitleri iltihabı azaltmak için kanıtlanmış doğal ilaçtır.Yalnızca ağrıdan kurtarmakla kalmaz, osteoartrit ve romatoit artritin neden olduğu hasarları da iyileştirmektedir. Balık yağı kapsülleri de kullanabilirsiniz.

Şeytan pençesi

Afrika yerli bitkisi olan şeytan pençesi, artrit, gut, miyalji, tendinit ve bazı ağrılar için kullanılır. Omurga, kalça ve diz ağrılarında tedavi ettiği kanıtlanmıştır.

Kalahari çölünde yetişen bu bitki, artrit ağrı tedavisinde pençe şeklinde bir meyvedir.

Zencefil

Zencefil, mide ağrıları, bulantı, romatoid artrit, osteoartrit, eklem ve kas ağrılarında kullanılmaktadır.

Şimşir tripterygium wilfordi

Uzak doğuya ait bir bitki ve asma türüdür. Sağlık alanında kullanılan bitki iltihaplanma veya bağışıklık sistemini güçlendirir. Romatizma belirtilerini azaltacağına dair kanıtlar vardır.

İltihap ve ağrı için doğal ilaçtır.

Metilsulfonilmetan MSM

MSM doğal bulunan güçlü bir kükürt olduğu için bitkilerin eklemlerdeki bağ dokusunu iyileştirmeye yardımcı olur, iltihabı ve ağrı için güçlü bir doğal ilaçtır. MSM hücre geçirgenliğini artırarak zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlar, besinlerin eklemleri ve kıkırdak bağ dokusunu beslemesini ve güçlenmesini sağlar.

Hidrolize kollajen

Özellikle Tip ll kollajen eklem kıkırdağının ana yapısal taşıdır. İnsan vücudunun  %60’ı kollajenden oluşur ve insan kıkırdağındaki amino asitleri içerir. Bu amino asitler vücudumuzda yeni kollajen oluşturmak için kullanılır ve vücudunuzdaki kıkırdak ve bağ dokularını onarır. Eklem iltihapları için doğal ilaçtır.

Narenciye

Turunçgiller, biyoflavonoidleri C vitamini emilimini artırır ve önemli bir antioksidanlar gibi davranır. Bağ dokusunun parçalanmasından sorumlu olan enzimler olan kollajen artırımını sağlar.

Flavonoidler kollajenin doğal yapısını güçlendirir, bağ dokusunun bütünlüğünü geliştirir, serbest radikallerin hasarına karşı korur, iltihaplanmayı önler ağrı için doğal ilaçtır.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı