Sağlık

Kansere Neden Olan Yiyecekler

Kansere neden olan yiyecekler, düzenli olarak tükettiğimiz ürünlerin bir çoğunda kanserojen maddeler bulunmaktadır ve bunları bilmeyerek tüketiyor olabilirsiniz. Bazı besinler yaşamın stresini uzaklaştıracak gibi görünse de hazır ve kolay gıdalar sandığınız kadar masum olmayabilir.

Günümüzde sağlıklı ve organik beslenme bir yaşam biçimi haline gelmişken kolaycılığa kaçmayalım her zaman sağlıklı beslenerek yaşam kalitesini artırmış ve sağlıklı yaşlanmış olursunuz.

Sağlıksız ve sürekli hazır besinler bir süre sonra vücut kabul etmeyecek ve hastalık belirtileri ortaya çıkmaya başlayacaktır. Kadinsen.com ailesi olarak sizin için araştırdık sağlıksız ve kanser yapan besinleri.

Sağlıklı bildiğiniz sağlıksız gıdalar

1-Sıcak içecekler

Son zamanlarda yapılan araştırmalarda düzenli olarak tüketilen çok sıcak içecekler tüketmek midede özofagusa zarar vererek boğaz kanserine neden olabileceği kanıtlanmıştır. Çok sıcak ne kadar  65 C bilim adamları tarafından sıcak kabul ediliyor, sıcak çay ve kahveleri  içerken kansere neden olan yiyecekler sınıfına girmekte ve bu konuda dikkat etmenizi öneririz.

2-Salamura

İçerisinde nitratlar, tuz, sirke ve ya yapay renklendiriciler bulunan gıdalar sağlığa zararlıdır, özellikle yüksek tuz oranı ve nitritler  kanser riskini kolerektal ve mide kanseri riskini artırma ile ilgili bağlantısı bulunmaktadır.

3-Organik olmayan besinler

Geleneksel olarak yetiştirilen besinlerde gübre ve böcek ilaçları kullanılır, atrazin, kontamine ve pestisitler ciddi şekilde üreme ve sağlık sorunları ortaya çıkarmakta ayrıca kansere neden olmaktadır.

Besinlerin yıkanması bu ilaçlardan temizlenmiyor onun için mümkün olduğu kadar organik gübresiz sağlıklı beslenmeye çalışın, en azından her evde balkon bulunuyor saksı içerisinde sürekli kullandığınız pazı, marul, soğan, sarımsak, tere, maydanoz gibi bitkileri yetiştirebilirsiniz.

4-Yapay tatlandırıcılar

Yapay tatlandırıcılar  kansere neden oluyor ve şeker yerine kullanılmakta, içerisindeki kimyasallar bir süre sonra vücutta DKP adı verilen ölümcül bir toksin haline gelmektedir, sindirim esnasında kansere neden olmaktadır.

5-Genetiği değiştirilmiş gıdalar

Meyve sebzelerin içerisine dayanıklı olmaları ve raf ömrünün uzun olması çabuk bozulmamaları için kimyasallar enjekte ederler, sıçanlar üzerinde yapılan araştırmalarda kısa sürede kanser hücrelerinin çoğaldığını göstermiştir.

Besinleri dikkatli seçin, genetiği değiştirilmiş ve mevsim sebze ve meyveleri tüketmeye çalışın.

6-Beyaz un

Beyaz unu beyazlatmak için arıtma işlemi esnasında kimyasal olan klor gazıyla beyazlatma işlemi yapılır. Un içerisinde bulunan doğal besin maddelerini tahrip ederek şeker ve insülün seviyelerini artırır, bu da çok yüksek glisemik indekse neden olur işte kanser hücreleri ve tümörler kan dolaşımındaki şekerle beslenir.

7-Çiftlik somonu

Çiftlik somonları hızlı büyütmek için böcek ilaçları, antibiyotikler ve kanserojen dolu doğal olmayan bir şekilde beslenirler. İçerisinde civa ve kansere neden olan PCB doludur,  somon alırken çiftlikte üretilenleri değilde doğal ortamlarda yetişenleri tercih edin.

8-Yüksek fruktozlu mısır şurubu

Yapay tatlandırıcılar kanser hücrelerinin en çok sevdiği besinlerdir, hızla çoğalmasına neden olur. Paketlenmiş hazır gıdalara yüksek oranda mısır şurubu eklenir, paketlenmiş gıdaların etiketlerini okuyun, eğer şeker katılacaksa kendiniz eklemeyi tercih edin.

9-İşlenmiş, tütsülenmiş, kırmızı etler

Hamburger, sosis, salam, pastırma gibi işlenmiş etler kansere neden olan sodyum nitratlar içermektedir, ve yapılan araştırmalarda genel olarak her gün tüketildiğinde kansere neden olan besinler sınıfına girdiği ve  riski artırdığı görülmektedir.

10-Patates kızartması

Kızartılmış cipsler sağlıksız yağlarda, sodyum bakımından yüksek, tatlandırıcılar ve gıda boyaları içerir, gevrek yapımı için yüksek ısıda kızartılması tıpkı sigara içerisinde bulunan kansorejen akrilamid maddesi bulunur. Patatesi kendiniz evinizde sağlıklı bir şekilde buharda pişirerek tüketmeyi yapabilirsiniz.

11-Alkolsüz içecekler ve alkol

Alkolsüz içeceklerin içerisinde yüksek oranda şeker bulunur, kilo iltihaplanma ve insülin direncinin yüksek olmasına katkıda bulunarak kanser riskini artırmaktadır.

Fazla tüketilen alkol ağız, yemek borusu, karaciğer ve kolon kanserine neden olmaktadır. Tütün kullanımı aynı şekilde gırtlak, ağız ve karaciğer kanserine neden olmaktadır

.

12-Konserve yiyecekler

Teneke hazır konserve yiyecekler alüminyum kutularda bisfenol-A veya BPA asit ile kaplanır, özellikle domates gibi asitli gıdalar için kanser oranı yüksektir, Cam kavanoz veya dondurulmuş ürünleri tüketin.

 

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı