Sağlık

Kadınlarda Hormonları Dengeleyen 7 Besin

Kadınlarda Hormonları Dengeleyen 7 Besin

Hormonlar ruh halimizi, sindirim sistemimizi, enerjimizi, metabolizmayı düzenler ve cildimizin sağlıklı görünmesini sağlar. Vücudumuz hormonları düzenli üretemez onun için ihtiyacımız olan besin maddelerini tüketerek bu dengeyi sağlamaya çalışırız.

İnsan vücudunun karbonhidrat, yağ ve protein gibi dengeye ihtiyaç duymaktadır.

Bazı yağlar hormon fonksiyonunu üretmek ve korumak için yağlara ihtiyaç duymaktadır

Dengesiz bir beslenme hormon sorunlarını ortaya çıkararak bir çok hastalığa neden olmaktadır çünkü vücudun hücreleri stabilize edecek hormonları yeniden yapılandıracak yağlara ihtiyaç duymaktadır.

İşte Hormonları Dengeleyen 7 Besin!

Bazı yağlar, antioksidanlar, sebzeler, şifalı bitkiler ve sağlıklı yağlar hormon dengeleyici ve cildi güzelleştirici etki yapmaktadır.

1-Avokado

Kadınlarda Hormonları Dengeleyen 7 Besin 1

Vücudumuzun besleyici besinleri emici ve besleyici maddeleri kullanmasına yardımcı olur, içerisinde magnezyum maddeleri kullanmasına yardımcı olur, içerisinde magnezyum E vitamini, potasyum, folikasit ve B vitaminleri barındırmaktadır.

2-Yumurta

Kadınlarda Hormonları Dengeleyen 7 Besin 2

Kadınlarda sağlıklı üreme, sağlıklı cilt ve hormonal dengeye yardımcı olacak besinleri barındırmaktadır. İçerisinde kolin ve iyot bulunması, vitamin ve mineral açısından zengin ve sağlıklı tiroid hormonları üretmeye yardımcı olur.

3-Tereyağı

Kadınlarda Hormonları Dengeleyen 7 Besin 3

Tereyağının içinde bulunan D, A, E ve K2 vitaminleri yağda eriyebilir, bağışıklık sistemini güçlendirir, kötü bakteri ve virüslere karşı savaşarak metabolizmanın çalışmasına yardımcı olur.

4-Hindistancevizi

Kadınlarda Hormonları Dengeleyen 7 Besin 4

İçerisinde son derece faydalı olan lavrik asidi içerir, deriyi iyileştirir, enerji kaynağı sağlar, metabolizmayı hızlandırır, vücuttaki bakteri ve virüsleri öldürür, aynı zamanda hormonal dengeyi sağlamaya yardımcı olur.

5-Fındık, fıstık, ceviz ve diğer tohumlar

Kadınlarda Hormonları Dengeleyen 7 Besin 5

İçerisinde önemli vitamin ve mineralleri barındırarak hormonların düzenli çalışmasına yardımcı olur.

6-koyu renkli sebzeler

Kadınlarda Hormonları Dengeleyen 7 Besin 6

Koyu ve açık renkli sebzeler: soğan, domates, havuç, brokoli, kuşkonmaz, ıspanak, patates, kabak ve pancar tüketilmesi gereken antioksidanlardandır.

7-Baharatlar

Kadınlarda Hormonları Dengeleyen 7 Besin 7

Zencefil, sarımsak, kimyon, zerdeçal, tarçın, biber ruh halini dengeler, cildi parlatır, enerji sağlayarak vücudun hormonal dengesini iyileştirerek korumaya yardımcı olur.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı