Güzellik

İç ve Dış Güzelliğiniz İçin Yapmanız Gerekenler

İç ve Dış Güzelliğiniz İçin Yapmanız Gerekenler 7

İç ve dış güzelliğiniz için yapmanız gereken bazı şeyler vardır. Biz hanımlar güzel, kusursuz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteriz.  Bir çoğumuz güzelleşmek uğruna bir sürü kremler, losyonlar, tonikler ve dolaplar dolusu makyaj malzemeleri kullanıyoruz.

Çoğumuz cildimizin etkilenmesine neden olan güneş, rüzgar ve aşırı kirli hava cildimizin erken yaşlanmasına neden olmaktadır. Büyük kentlerde yaşayan bir çok insan araba egzozu, kalorifer yakıtı gibi kirli havaya maruz kalırken, küçük kentlerde ve nemli bölgelerde yaşayan kişiler cildin geç yaşlanması konusunda daha şanslı olmaktadır.

İç ve Dış Güzelliğiniz İçin Yapmanız Gerekenler 1

Dış hijyene önem vererek kusursuz gülüşünüzün etkilenmemesi için diş sağlığı çok önemlidir; dişlerinize yeterli önemi verin ki gülüşünüz lekelenmesin. Sağıklı dişlere, tırnaklara, saçlara ve cilde sahip olmak iç sağlığınızın yansımasıdır.

İÇ GÜZELLİĞİNİZİ NASIL SÜRDÜREBİLİRSİNİZ

1-Dış güzelliğin korunması

Sağlıklı ve organik gıdalar tükettiğinizde, sağlıklı bir cilde sahip olursunuz, zira sağlıklı beslenmek sizin dışınıza da yansıyacaktır. İşlenmiş ve kızarmış gıdalar, tatlılar cildin erken yaşlanmasına neden olacaktır.

İç ve Dış Güzelliğiniz İçin Yapmanız Gerekenler 2

Şeker ve yağlar cildin kırışmasına neden olarak yaşlanma sürecini başlatmış olacaktır. Antioksidanı bol olan vitaminler, gıdalar tüketerek yaşlanma sürecini yavaşlatabilirsiniz.  Yeşil yapraklı sebzeler, domates, çilek, portakal, nar, C vitamini açısından zengin gıdalar tüketmeniz cildiniz için önemlidir.

2-Ruh halini düzeltmek

Ruh halinin düzelmesi cildin daha güzel görünmesini sağlayacaktır, yoga ve meditasyon gibi nefes egzersizleri akciğerlerinize dolarak oradan diğer organlarınıza yayılacak ve vücudunuzda biriken atıkların ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

İç ve Dış Güzelliğiniz İçin Yapmanız Gerekenler 3

Ayrıca nefes egzersizleri güzelliği korumak için hasar görmüş organların tamir mekanizmalarını çalıştırarak saçlarınızın ve gözlerinizin parlamasını sağlayacaktır.

Kırışıklıkları, lekelerin ve sivilce oluşumunu da doğru nefes alışı ile engellemiş olacaktır.

3-Organlarınızı mutlu edin

Geç saatte yemek yemek, geç saatlerde uyumak, gürültülü mekanlarda bulunmak, işlenmiş hazır gıdalar tüketmek, yeterli su içmemek, stres, öfke, hareket eksikliği gibi olumsuz nedenler organları yıpratır ve çalışmasını engeller.

İç ve Dış Güzelliğiniz İçin Yapmanız Gerekenler 4

Sebze ve meyve ağırlıklı beslenerek organlarınızı dinlendirin, hayvansal gıdalar tüketmek organların zorlanmasına ve vücutta çeşitli hastalıkların oluşumuna neden olmaktadır. Kolay sindirilebilen lifli besinler yeşillikler ve bol su organların temizlenmesine izin vererek cildin ışıltılı görünmesini sağlayacaktır.

4-Enerji düşüklüğü

Duygusal temizlik yaparak fazla yüklerinizden kurtulun ve rahatlayın, enerjiniz yükselsin daha enerjik mutlu ve huzurlu olun.

İç ve Dış Güzelliğiniz İçin Yapmanız Gerekenler 5

Yaşamınızda dengeyi sağlayın, sizi rahatsız eden fazlalıklardan kurtulun, gerekirse mekan değişikliği yapabilirsiniz, zira sizin mutluluğunuz sağlığınıza, cildinize ve gülüşünüze yansıyacaktır.

5-Detoks suları

Meyve ve sebze suları, sizin yüklü aldığınız karbonhidrat ve hayvansal gıdaların yarattığı toksinlerin dışarı atılmasını sağlayacaktır.

İç ve Dış Güzelliğiniz İçin Yapmanız Gerekenler 6

Meyve ve sebze suları, örneğin, maydanoz, elma, salatalık, ananas ve su ile birlikte öğütücü de pürüzsüz hale getirerek tüketin. Yeşil çay tüketin içinde bulunan polifenoller cilt için çok sağlıklı, avokado, cilt, tırnak ve saçlarınızı kuvvetlendirecektir.

 

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı