Güzellik

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajı, gözün güzel bölümlerini belirginleştirmek istemeyen özellikteki bölümleri arka plana almak ve gözlere şekil vermek aynı zamanda güzel ve hoş görünmek için yapılır.

llllDark-Sexy-Eye-Shadow-Tutorial4e9fc13fb441b6a1701bab7eb60e1580

Göz makyajının bir çok çeşitleri vardır. Düşük göz kapakları için ayrı makyaj yapılır, dışarı fırlamış göz makyajı farklı, çekik göz makyajı, dar göz makyajı, birbirinden uzak göz makyajı,yuvarlak göz makyajı, küçük göz makyajı, gözlük göz makyajı, düzeltici makyaj olmak üzere bir çok çeşitleri vardır. Teknoloji ilerledikçe kozmetik sanayinde çeşitlemeler ve yenilikler artmaktadır. Makyaj malzemeleri çeşitlerinden makyaj yapılma far çeşitleri de artmaktadır.

how-to-do-smokey-eye-makeupstep-by-step-makeup-tutorial-for-blue-eyesBlack-Gray-Smokey-Eye-Makeup-TutorialSmokey-Eyes

Makyaj gece makyajı, gündüz makyajı, sıra makyaj, düğün makyajı, toplantı makyajı ve özel makyaj gibi gidilecek yer ve mekanlara göre çeşitleri vardır. Biz burada genel ve buğulu göz makyajından bahsedelim.

Ufak dokunuşlarla gölgelendirmelerle göz makyajı fark yaratabiliyor. Düzeltici ve kusurlu göz makyajlarını daha sonraya bırakalım. Gelelim bugünkü kolay yapacağınız makyaj çeşitlerine.

moya-podborka-makiyazh-poetapno-foto3smokey-eyelinersilver-black-eye-make-uparabic-eye-makeup-2014golden-eye-makeup2-step-by-step-tutorial-to-apply-eye-makeup-16how-to-do-smokey-eye-makeupsmokey-eyelinergold-smokey-eye-brown-eyes-how-to-hacksmakeup_tips_for_brown_eyes

Dumanlı göz makyajının da bir çok çeşitleri vardır. Göz renginiz, ten renginizi belirlemeniz gerekir. Çünkü cilt renginiz ile makyajınız eşleşmesi gerekir. Yeşil gözlülerde gri dumanlı göz makyajı yapılmalı. Kahverengi gözlerde siyah dumanlı göz makyajı yapılmalıdır.

Önce cildinize uygun nemlendirici uygulayın, ardından ten renginize uygun föndotön uygulayın, göz altına kapatıcı uygulayın. Kaş şeklinizi hafif belirginleştirin. Göz üzerine kaşın hemen altına açık renk far sürün, göz kapağına gözünüzün rengine uygun koyu renk far uygulayın. Göz kapağı çizgisine koyu renk far çizgi şeklinde sürerek fırça ile dıştan içe doğru hafif yayılmasını sağlayın. Eğer isterseniz gözün bittiği çizgi ile kaşın birleştiği alana doğru koyu renk makyajı üçgen şekilde belirginleştirin. Eğer beceriniz varsa uygulayın yoksa bırakın kalsın.

Tekrar kaş kemiğini aydınlatın renkler bir birine yedirilerek uyumlu olması sağlanır. Renk geçişleri çok önemlidir. Far işlemleriniz bittiğinde eye liner sürerek önce çizgi şeklinde ve çekik uygulayın sonra kalınlaştırın isteğinize göre. En son rimel sürerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Dumanlı göz makyajı çekici göz makyajıdır.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı