Anne ve Çocuk

Gebelikte Mide Bulantısını Nasıl Önleyebiliriz?

Gebelikte Mide Bulantısını Nasıl Önleyebiliriz?

Gebelikte mide bulantısını tamamen önleyemeyiz, zira hormonlardan kaynaklanan bulantılardır. Gebeliğin doğal bir parçasıdır, ancak sorun haline gelmeden durdurmak ve yavaşlatmak mümkün olabilir. Dinlenerek, stresten uzaklaşarak ve gevşeyerek rahat bir hamilelik geçirebilirsiniz. Kızarmış, baharatlı ve yağlı gıdalar bulantıyı daha çok artırabilir. B6 vitamini neden zengin gıdalarla beslenmeye çalışın, muz, tavuk, avokado gibi ve B6 vitamini hapı yutabilirsiniz, ancak bulantıyı keser, kusmayı önleyemezsiniz.

200362341-001_wideScreen-shot-2013-03-26-at-10_04_15-AM167524-ceai-ghimbir

Gebelikte mide bulantısını kesmeye yardımcı olabilir?

-Akupunktur, mide bulantılarına ve kusmayı geçirdiği ile ilgili bazı kanıtlar vardır. Bileğe yapılan akupunktur baskılaması ile rahatlama olur.

Aromaterapi, sizi rahatlatacaktır, ancak yağ kokuları sizi rahatsız edebilir. Bulantınızı rahatlatacak akupunktur yağlar şunlardır.

Nane, misket limonu, limon, tatlı portakal, mandalina kokuları ve suları iyi gelebilir.

acupuncture_jpg_838x0_q67_crop-smartimage001

Bitkisel ilaçlar, zencefil çayları bazı gebelere iyi gelebilir bazılarında hassas olabilir. Gebelik türüne göre herkeste koku duyusu farklı olduğundan mide bulantıları da farklıdır. En uygunu taze zencefil kökünden kendiniz çay yapabilirsiniz. İki çay kaşığı taze zencefili 1 su bardağı suda kaynatarak soğumaya bırakın gün boyunca iki üç çay kaşığı yudumlayın. Bunları kullanırken de doktorunuza danışın ve zencefil ile aspirini bir arada kullanmayın.

Naneli çay, naneli sakız mide bulantılarına  iyi gelebilir. Yine melisa çayı, papatya çayı az miktarda bir iki yudum içebilirsiniz.

Müzik dinlemek, rahatlatarak mide bulantılarının geçmesini sağlar.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı