Güzellik

Evde Doğal Yiyeceklerle Hızlı Kilo Vermenin 10 Yolu

Evde Doğal Yiyeceklerle Hızlı Kilo Vermenin 10 Yolu

Sağlıklı kilo vermenin diyet ve egzersiz ile gerçekleştirilirken, evde yapacağınız doğal tarifler ile kısa sürede zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Hedefe ulaşmak istiyorsanız doğal beslenme tarzını yaşam biçimi haline getireceksiniz. Protein ve karbonhidrat birlikte kullanılarak kalori  ve enerji açığa çıkarır. Eğer kilo vermek istiyorsanız vücutta biriken yağı enerjiye döndürmek gerekir.

rawcoconut1-1200x7951

1.Tarçınlı çay

Kilo üzerinde doğrudan etkisi vardır. Kan şekerini düzenler,iştahınızı keserek yağı enerjiye dönüştürür.

Suyun içine koyacağınız bir tarçın çubuk 15 dakika kaynatın günde 1-2 kere için.

 

2.Yeşil çay ve zencefil

Yeşil çay kilo kaybına neden olmaktadır. Doğru zamanda içildiğinde, çünkü yeşil çay içip egzersiz yada yürüyüş yapılacak. Oturarak yeşil çay zayıflatmaz.Metabolizmayı çalıştırır, zencefil sindirimi çalıştırmaya yardımcı olur. Yeşil çay ve yarım çay kaşığı öğütülmüş zencefil 3-4 dakika kaynatılıp demlenir. Aç karnına 1-2 bardak içilir.

 

3. Taze gül yaprakları

Gül yaprakları idrar söktürücü özelliği vardır. Taze yada kurutulmuş gül yaprakları 2 bardak suyun içinde 15-20 dakika kaynatın, bir cam kavanozda 6 gün saklayabilirsiniz. Sabah aç karnına 1-2 fincan için.

 

4.Ginseng

Metabolizmayı hızlandırmak , yorgunluğu alarak enerjinin yanı sıra zihni uyanık tutmaktadır.1 Çay kaşığı ginseng 1 su bardağı başına, 5-7 dakika suyu kaynatıp ginseng üzerine dökerek bal ve limon ile içebilirsiniz. Günde 1-2 kez içilebilir.

 

5. Nane ve Karahindiba

Karaciğeri sağlıklı tutmak için muhteşem bir içecektir. Karaciğerde yağ yakmak için kullanılır. Kan şekerini düzenler, metabolizmayı çalıştırır. Sindirim ve besin emilmesine yardımcı olarak safra üretilmesini uyarır.Bu iki karışım karaciğeri korumaktadır.

1 Çay kaşığı karahindiba yaprakları, 1 çay kaşığı kurutulmuş nane yaprakları, kaynar su isteğe göre limon kullanabilirsiniz.

 

6. Adaçayı

Yatıştırıcı, stresle mücadele ederek zihni sakinleştirir. Savaşma özelliğinden dolayı yağı enerjiye dönüştürmektedir. Taze adaçayı 2 çay kaşığı kaynamış su adaçayı üzerine dökülerek 4-5 dakika bekletin, günde 1-2 kez içilebilir dilerseniz limon kullanabilirsiniz.

 

7. Sakız çiğneyin

tohum

Beyindeki düşünceleri dağıtmak, mideyi kandırmak ve iştah azaltıcı etkisinden dolayı kullanabilirsiniz. Nişasta ve yağ yakarak tükürük akışını uyarır.

 

8. Su

Vücudun düzgün çalışması için , ancak soğuk su daha çok kalori yakar. Vücudun düzgün ve sağlıklı çalışabilmesi ,sindirim sisteminin ve metabolizmanın çalışması için suya ihtiyaç vardır.

 

9. Hindistan cevizi yağı

İştah bastırıcı, enerji düzeyini yükselterek daha çok yağ yakımını sağlamaktadır. Yemekten sonra 1 tatlı kaşığı kullanarak metabolizmayı çalıştırarak yağ yakımına sebep olur.

 

10. Yoğurt ve bal

İçinde bulunan probiyotiklerin sayesinde sindirimi kolaylaştırır, bağırsak florasını dengesini koruyarak sağlıklı olmasına yardımcı olur. Bal ekleyerek yoğurda farklı tatlar oluşturabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı