Dekorasyon

Ev Dekarasyonunda Renklerin Önemi ve Kombinasyonları

Ev Dekarasyonunda Renklerin Önemi ve Kombinasyonları

Evinizi döşemeye karar verdiğinizde kişiliğiniz ile uyum içinde olmasına dikkat edin, en sevdiğiniz rengi keşfedin, size ilham  veren renk ve objeleri seçin, zira renkler kişiliğinize yansır bunu sakın unutmayın.

Her kullanılan renk tonu bizi derinden etkiler, bilinçaltına yerleşir, doğada evde kullanılan renkler, büronuzda kullandığınız renkler gibi her alanda kullanılan renkler bizleri derinden etkiler.

 

Evinizde  kullanacağınız renk kombinasyonları:

-Mavi

Sadece kır evlerinde değil çocukların odaları için de kullanabileceğiniz mavi renk oturma odaları için gösterişli bir renktir.

Mavi odalarda hakim bir renk modaya ve renk döngüsü uygun, tonları ile farklı objeler kullanarak tasarımlar yapabilirsiniz.

Ekolojik hayatı anımsatan, sarı ile maviler uyumlu dinlendirici özellikle yatak odaları için de beyaz, gök yüzü mavisi, kahverengi, turkuaz ile birlikte yapılan kombinasyon mükemmel uyum ve ahenk sağlar, ruhunuza tazelik katar.

Turuncu mavinin tamamlayıcı renklerinden , maviyi uyandırarak yoğunluğu ortaya çıkarmaya yarar, mavinin tonları çok fazla ancak renkleri uyumlu kullanmaya özen gösterin.

-Yeşil

Yumuşak yeşil tonlarını, toprağın rengi, sarı ve mavi ile birlikte harmanlayın, yeşil renk, barış ve huzur yaratır zihninizi dinlendirir.

İç mekanlarda kullanabileceğiniz yeşil, duvarın bir köşesini boyayabilirsiniz, diğer köşelerde krem renk, koltuklarınızın minderlerinde turuncu, toprak ve yeşil renkler ile armoni yaratabilirsiniz.

Objelerde yeşil kullanabilir veya perdelerinizde yeşil renk kullanabilirsiniz, sizin tercihleriniz önemli sizi ferahlatacak açık gölge yeşilleri de kullanabilirsiniz.

-Mor

Mor renkler büyüleyici, soluk lila renklerinden başlayarak patlıcan moruna kadar iç mekanda rahatlıkla kullanabilirsiniz, ruhunuzu tedavi eden renktir mor.

Mor gölgeler yatak odalarında rahatlıkla kullanabilirsiniz, özellikle kır evlerinde beyaz renk ile birlikte morun ve lila renklerin her tonunu kullanabilirsiniz.

Beyaz mutfaklarda mor kullanıldığında daha steril ortam oluşturur, beyaz ve gümüş ile mutfaklarda kombinasyon oluşturabilirsiniz.

Genç kızların yatak odalarında, yatak örtüsü olarak veya mobilyalarda beyaz ile birlikte mor karışımı kullanılabilir.

Soluk gri beton zeminde, veya beton boyanmamış duvarlarda mor ve tonları inanılmaz mükemmel ve modern bir tasarım oluşturacaktır.

Modern yemek alanlarında yeşil, mor, lacivert ve lavanta renk paletlerini tercih edebilirsiniz.

-Turuncu

Turuncu renk enerjinin rengi, sıcaklık verir, canlandırır, oda tasarımlarınızda  veya kombinasyonlarınızda kullanabilirsiniz.

Oturma odası veya mutfak duvarında, halı, perde veya herhangi bir objede kullanarak enerjisi yüksek bir ev kombinasyonu oluşturmuş olursunuz.

-Beyaz

Beyaz renk berrak, temiz ve dingin saflığın rengi hangi mekanda kullanırsanız kullanın tüm renk armonileri ile uyumlu özellikle kır evlerini döşemede, yatak odalarında ve her mekanda kullanabilirsiniz.

Pembe-beyaz,yeşil-beyaz, mor-beyaz, kırmızı-beyaz, turuncu-beyaz, siyah-beyaz her renk ile uyum sağlayan beyaz ev kombinasyonlarınızda zorlanmadan kullanacağınız bir renk tonudur.

-Kırmızı

Kırmızı ateşli, enerjik, durağan,  sıkıcı ve monoton bir hayatınız varsa duvarınızın bir köşesini kırmızıya boyayabilirsiniz.

Kırmızının tonları, vintage kırmızı çiçekli perdeler, koltuk kumaşları, kırlent ve objelerinizde kırmızı yeşil ile birlikte kullanarak enerjik bir ev dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Kırmızı tutku rengidir, neşeli, mutlu ancak bu rengi kullanırken aklınızda tutmanız gereken şey nerede  ne zaman ve yeterli kırmızı kullanacağınızdır.

Aydınlatma, mumlar, yastıklar veya bir duvarda bordo şeklinde  kullanabilirsiniz, evinizde kullandığınız kırmızı itici olmasın ve çok kullanarak gözü yorup sizi rahatsız etmemesine dikkat edin.

Kırmızı canlı ve cesur bir renk halınızda kırmızı kullanmak odayı aydınlatacak, renk ve kişilik bakımından odanızı zengin ve modern mekana dönüştürecektir.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı