Güzellik

Erken Yaşlanmamak İçin Bunları Mutlaka Yapın

Cildinizin Erken Yaşlanmasını Önlemek İçin Yatmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Hepimiz genç, parlak ve lekesiz bir cilde sahip olmak isteriz. Bunu başarabilmek için bir çok güzellik ürünleri kullanıyoruz. Oysa değiştiremediğimiz tek şey doğal yaşlanma sürecidir. Yaşla birlikte zamanla yüzümüzde oluşan çizgiler yaşam şartlarımız ile birlikte daha belirgin hale gelmektedir.

Stresli ve yorucu yaşam şartları, hep koşuşturmaca, cildinize ve kendinize yeterli bakım yapmak için, zaman ayırmamamız çizgi ve kırışıklıkları artırarak yaşlanma sürecini de hızlandırmaktadır.

Cildimiz her gün toza, kirliliğe ve güneşin zararlı ışınlarına  maruz kalması derimizde leke ve kızarıklıklar oluşturmakla birlikte, görüntüsünde hoşumuza gitmeyecek izler bırakmaktadır.

Oysa göründüğü kadar zor değildir, yatmadan önce bazı uygulamalar yaparsanız sağlıksız cilt  oluşumunu engellemiş olursunuz.

 

İşte yatmadan önce cildiniz için yapmanız gereken alışkanlıklar:

1-Makyaj temizliği

Cildi etkileyen en önemli faktörlerden biridir, kesinlikle makyajınızı her gece yatmadan önce iyice temizlemelisiniz, aksi taktirde makyaj kalıntıları cilt gözeneklerini tıkayarak sivilceye neden olur ve cildize zarar verebilir.

Makyajın her kalıntısını iyice temizlediğinizden emin olun ve nemlendirici ürün kullanı.

cliomakeup-mascara-waterproof-applicazione-trucco-occhi-rimozione

2-Tonik kullanımı

Cildinizin ph dengesini korumak için iyi bir tonik kullanırsınız, cildinizi bakteri ve mikroplardan korunmuş olursunuz.  Cildinize uygun bir tonik seçin ve yatmadan önce yüzünüzü iyice sildiğinizden emin olun.

f47f27bc79373d172a4699b4f89a376b

3-Göz altı kremi kullanın

Gözlerinizin etrafı erken yaşlanmaya ve ince çizgilere müsaittir, bu nedenle gözlerinize özen gösterin. İyi bir göz altı kremi kullanın cildinizi nemlendirerek kırışıklıkları ve şişkinliği önlemiş olursunuz.

Close-up portrait of beautiful young woman's face with point of rejuvenating cream under the eyes - isolated

4-Yastık kılıfı seçimi

Yastık kılıfı seçimi çok önemlidir, kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur. İpek yastık kılıfı veya pamuklu yastık kılıfı kullanın, zira yumuşak olmadığı için kırışıklıklardan sizi korumuş olur. Yumuşak yastık kılıfları cildin kırışmasına neden olur.

young female sleeping in bed at home

5-Nemlendirici kullanın

Nemlendirici kullanarak cildinizin kurumasını ve çatlak oluşumunu engellemiş olursunuz.

9cd07e_855575c94fc549868c6abd9b09c380c0

6-El kremi kullanın

Ellerimiz gün boyunca sıcak su, soğuk su, kuru hava, deterjanlar derken yıpranır ve çatlar, bu nedenle ellerimiz erken yaşlanmaya neden olur. Bu sorunlardan kurtulmak için ellerinize yatmadan önce nemlendirici el kremi sürerek hızlı yaşlanma etkilerini önler, yumuşak, güzel ve bakımlı ellere sahip olursunuz.

shutterstock_289547507-using-moisturizer-rido

7-Saçlarınızı hafif bağlayın

Yatmadan önce saçlarınızı gevşek bağlayın, saçlarınızın karışmasını ve yıpranmasını önlemiş olursunuz. Aynı zamanda saç dökülmelerinden kaynaklanan sivilce oluşumunu da engellemiş olursunuz.

8-Ayak bakımı yapın

Tıpkı ellerinize yaptığınız bakım gibi ayaklarınız da bakım ister. Ayaklarınızı yıkayın ve kurulayın, yatmadan önce vazelin veya uygun bir nemlendirici krem ile masaj yaparak uygulayın, ayaklarınıza bakım yaparak, çatlak oluşumunu engellemiş olursunuz.

hand-foot-care

9-Dişlerinizi fırçalayın

Yatmadan önce dişleri fırçalamak, bakterilerin oluşumunu engellemiş olursunuz. Ağız içini ve dilinizin üstünü fırçalayın, ağızda oluşan bakteriler sindirim sistemine giderek sağlık sorunlarına yol açar. Aynı zamanda diş fırçalamak kötü nefes kokusunu önlemiş olur.

toothbrush-tooth-paste-sergey-rogovets-dreamstime-7079912-e1431009624205-298x142

10-Yeterli uyku

Uykunuzu yeterince alın, siz uykudayken cilt hücreleriniz büyür ve yenilenir. İyi bir uyku cildinizin yenilenmesine, kırışıklıkların önlenmesine ve güzelleşmenize neden olur. Her sabah genç ve güzel görünüme sahip olmak için iyi bir uykuya ihtiyacınız olacak.

04-dermatologists-skin-sleeping-position

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı