Güzellik

Dudak Şekilleri Nasıl Düzeltilir?

Dudak Şekilleri Nasıl Düzeltilir?

Güzel boyanmış kusursuz dudaklar makyajı tamamlar ve yüzün ilgi çekiciliğini artırır. Dudaklarda bulunan şekil bozuklukları hemen göze çarpar ve hoş bir algı bırakmaz.

Dudak Şekilleri Nasıl Düzeltilir? 1

Dudak kusurlarını örtmek çok daha kolay, bu hataları doğru ruj sürerek kapatabiliriz. Dudak kalemleri ile düzelterek hoş bir görüntü oluştururken, koyu renk rujlar dudakları küçük gösterirken, açık renk rujlar dudakları büyük ve geniş göstermektedir.

Dudak şekillerini düzeltme yöntemleri:

1-İnce dudaklar

İnce dudakları ruj kalemi ile biraz dışarıdan kontür yaparak çizgi çekilir ve içerisine ruj sürerek dudakların daha çekici ve dolgun görünmesi sağlanır.

Dudak Şekilleri Nasıl Düzeltilir? 2

2-Dolgun dudaklar

Orijinal dudak şeklini takip ederek biraz içeriden kalem kontür çekilerek ince bir görünüm sağlanır. Daha sonra içine ruj sürerek dudak makyajını tamamlamış olursunuz.

3-Dengesiz dudaklar

Eğer üst dudak alt dudaktan ince ise, dudak eğrisinin biraz üzerinden kalem çekerek görüntüyü düzeltebilirsiniz. Sonra ruj sürerek dudak makyajı tamamlanır.

Dudak Şekilleri Nasıl Düzeltilir?

4-Asimetrik dudaklar

Üst dudağın yarısının daha ince olmasıdır. Kalem kontür ile üstten çizilerek şekil düzeltilir ve ruj sürülür.

5-Düşük dudaklar

Bu tür ağız yapısı üzüntü ifadesi verir. Alt dudak çizgisinin kenarları üst dudak ile birleştirerek içerisine ruj sürülerek şekil bozukluğu giderilmiş olur.

Dudak Şekilleri Nasıl Düzeltilir? 4

6-Yaşlı dudaklar

Yaşlılık ile birlikte oluşurken sigara içen bayanlarda bu özellik görülmektedir. Özellikle dişler çekilmiş ise ağız çevresinde dikey çizgiler oluşur ve dudakların belirgin çizgileri kaybolmuştur.  Dudak etrafı bir ruj kalemi ile çizilerek şekil tamamlanmış olur. Dudak içerisine hafif bir parlatıcı ruj fırçası ile sürülerek dudak makyajı tamamlanmış olur.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı