Güzellik

Doğal Olarak, Yaşlanmayı Nasıl Yavaşlatabiliriz

Yaşlanmanın etkilerini azaltabilmek için anti-aging formüller bulmak gerekir, kırışıklıkları hemen yok edecek bir formül olmasa da beslenmenizde bazı değişiklikler yaparak ince çizgileri yok edebilir ve yaşlanma sürecini yavaşlatabilirsiniz.

Serbest radikaller cildin erken yaşlanmasına neden olmaktadır, cildin kendini yenilenmesi için antioksidan gıdalara ihtiyaç vardır, oksidatif  stresin neden olduğu yıpranmaları tamir eder, serbest radikallerin etkilerinden korur.

Besleyici gıdalar cildinizden beyninize, eklemlere, kalbinize ve vücudunuzun her yerinde yaşlanmanın etkilerini yavaşlatmaya yardımcı olarak vücudunuzun genç ve sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

Yaşlanma sağlıksız beslenmeden dolayı vücudun sağlık durumunun azalması, eklemlerin yaşlanması, hücrelerin bozulması ve enflamasyona karşı, besinler doğal bağışıklığı artırarak iltihaplanmayı ve yaşlanma sürecini azaltacaktır.

Karbonhidratlı besinler, şekerler, bakteri, mantar ve virüsler vücudun iltihaplanmalara neden olarak yaşlanma sürecini artırmaktadır, sağlıklı beslenerek yaşlanmaya karşı önlem alarak genç kalabilirsiniz. İltihapla savaşan sağlıklı besinler ve hastalıklarla savaşmaya yardımcı olacak anti-aging ve antiokdan gıdalar ile beslenmek yaşlanmanın bir çok etkilerini azaltacaktır.

 

Sağlıklı beslenmenin vücut üzerindeki etkileri

-Cildin iltihaplanmasını önler

-Serbest radikallere  karşı korur

-Vücudun iltihaplanmasını önler

-Bakteri, mantar ve virüslerin vücuda girmesini önler

-Stresin neden olduğu yıpranmaları tamir eder

-Hücrelerin yenilenmesini sağlar

-Cildin kendini yenilemesine yardımcı olur

-Hastalıklarla savaşarak vücut direncini artırmaya yardımcı olur.

-Kollagen yıkımını ve iltihabı önler

-Bilişsel işlevi destekler

 

-Cilt ve kemik sağlığını korur

-Bağırsaklarda bulunan yaralı bakterileri artırır

-Kalp damarlarını korur

Anti-aging besinler aynı zamanda antioksidan ve anti-inflamatuar gıdalardır.

Yaşlanma karşıtı anti-aging ve antioksidan gıdalar

1-Yaban mersini

Yaban mersini yaşlanmayı geciktiren antioksidan, beyin hücrelerinde yaşa bağlı hasarları yavaşlatmaya yardımcı olurken aynı zamanda beyindeki hafızayı güçlendirerek oksidatif hasara karşı koruma sağlamakta.

Serbest radikallerin neden olduğu hücresel rahatsızlıkları tamir ederken dikkat dağınıklığını toparlayarak sağlıklı düşünebilmeye yardımcı olmaktadır.

2-Balık

Balık tekli doymamış yağlar içerir ve kalp sağlığını koruyarak kalp rahatsızlıklarına ilişkin bilişsel düşüşü önleyerek yaşlanmayı yavaşlatmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek oksitadif strese karşı yaşlanma belirtilerini yavaşlatmaya yardımcı olacaktır.

3-Bitter çikolata

Sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra antioksidanlar sayesinde serbest radikallerle savaşarak yaşlanma etkilerini yavaşlatmaya yardımcı olacaktır.

4-Kemik suyu

Kemik suyu vücudumuzun kolayca emebileceği vitaminler, mineraller, magnezyum, kalsiyum, fosfor ve kemik sağlığı için gerekli olan tüm mineralleri içinde bulundurarak eklem ağrısı, artriti azaltmaya yarayan besleyici ve cilt sağlığını koruyucu anti-aging besinler içermektedir.

5-Maca

Hormonlar yaşlanmanın biyolojik etkilerinden biri olarak östrojen, progesteron ve testosteronu dengelemeye yardımcı olmakta doğurganlığı artırarak menopoz semptomlarını azaltmaya yardımcı olmaktadır.

6-Avokado

İçerisinde bulunan fitokimyasallar yaşlanmanın olumsuz etkilerini azaltırken atardamarları koruyarak genç ve sağlıklı kalmasını sağlayacak bileşikleri içermektedir. Antioksidan ve doymamış yağları içinde barındırarak yaşlanmanın olumsuz etkilerini azaltarak genç kalmanıza yardımcı olacaktır.

7-Zerdeçal

Zerdeçal bağışıklık sistemini güçlendirerek anti-aging ve cilt aydınlanma özellikleri ile birlikte aynı zamanda içerisinde bulunan kurkumin adlı madde eklemlerin ve beynin nörodejeneratif etkilerine karşı yaşlanma etkilerini azaltarak genç ve dinç kalmaya yardımcı olmaktadır.

8-İncir

Hepatik ve sinir hastalıklarının çeşitli oksitadif stres ile ilgili hastalıkları önlemeye yardımcı olmaktadır, aynı zamanda güçlü antioksidan özelliklerinden sorumlu flavonoidler ve polifenollerden zengin besinler sizin yaşlanma sürecini yavaşlatacaktır.

9-Fındık ve ceviz

İçerisinde bulunan tekli doymamış ve çoklu doymamış yağları bir arada bulundurarak damar sağlığı ve cilt sağlığını korumaya yardımcı olmaktadır. Kanser, kalp ve bilişsel sağlığın korunmasına yardımcı olarak iltihaplanmayı önlemektedir.

 

 

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı