Sağlık

Ceviz Yaprağının Faydaları

Ceviz Yaprağının Faydaları

Bilindiği gibi ceviz yaprağının faydaları saymakla bitmez. Ceviz adeta bir şifa kaynağıdır. Ceviz içi gibi yaprağının da faydası çoktur.

Ceviz yaprağının kaynatılarak suyunun içilmesi şeker hastalığına iyi gelir. Eğer kansızlığınız varsa hem kan yapması hem de kanı temizlemesi için ceviz yaprağını kaynatıp suyuna bal ilave ederek içebilirsiniz. Bu karışım hem kan yapar, kanı temizler ve kalbi ve sinir sistemini güçlendirir. Aynı zamanda ishale de iyi geldiği söylenmektedir. Baş ağrısına ceviz yaprağı yine alternatif bir tedavi ürünü olarak kullanılır. Bademcik iltihaplanmalarına, hemoroide, el ve ayak terlemesine iyi geldiği bilinmektedir. Eğer gözleriniz iltihaplanıyorsa yine ceviz yapraklarını kaynatarak elde ettiğiniz suya pamuk batırıp gözünüzün üzerine koyup bekletin. Böylece iltihabın geçtiğini göreceksiniz.Ceviz yaprağının kaynama suyu hızlı saç dökülmelerine karşı etkilidir ayrıca saç derisine de iyi gelir.

Ceviz yaprağı içerdiği tanen maddesinden dolayı kaynatılarak içildiğinde  duyarlı kişilerde bazen bulantı ve kusmaya neden olabilir. Bunun haricinde bilinen başka bir yan etkisi yoktur

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı