Sağlık

Canlandırıcı Havuç ve Zencefil Suyu

Canlandırıcı Havuç ve Zencefil Suyu

Evde rahatça hazırlayabileceğiniz canlandırıcı, sağlıklı ve bol vitaminli havuç suyunun yararlarını saymakla bitiremeyiz. Bol vitaminli, mineralli içecek sağlık açısından çocuklarda, özellikle gebelerde, yaşlılarda ve ergenlik çağındaki gençlerin beslenmesi ve sağlığı için çok önemli bir sebzedir. İçerisinde A ve C vitamini açısından zengin, multivitaminler, antioksidanlar ve miraller bulunmaktadır. Aynı zamanda cilt onarıcı, leke giderici ve zinde tutucu adeta doping yapıcı etkisi bulunmaktadır.

Glass-of-fruit-juice-orange-carrots-ginger

4-5 havuç, yarım kök zencefil, isteğe bağlı tarçın ve deniz tuzu kullanabilirsiniz.

Havuçları ve zencefil kökünü sıkın tatlandırarak bekletmeden için.

1-Bağışıklık sistemini güçlendirir

İçerisinde bağışıklık sistemini güçlendirci vitaminler A ve C bulunmaktadır. A vitamini beyaz kan hücrelerinin üretimini artırır. Güçlü antioksidan ve anti-inflamatuar özellikleri bağışıklık sistemini güçlendirerek kan dolaşımını düzenler.

Carrot_Orange_Juice_Mocktail_Recipe-1 Tomato-Juice-Face-Pack

2-Sağlıklı cilt

A vitamini ve antioksidan açısından zengin havuç suyu pigmentasyon lekeleri, akne ve cilt rengini düzeltir, daha pürüzsüz ve berrak cilt oluşumunu sağlar. İçerisinde bulunan zencefil hücre çoğalmasını ve cilt hasarlarını onarır.

3-Kanser riskini azaltır

Taze sıkılmış zencefil ve havuç suyu anti-inflamatuar, antioksidan, anti-metastatik özelliklerinden dolayı kanserli hücrelerden korur. Özellikle zencefil yumurtalık, akciğer, meme, cilt ve prostat kanserlerine karşı korur.

3373_14543998501F08 IM_20140603_VIDAYESTILO_140609800-1024x685

4-Kalp sağlığını korur

Kalp ve damar sağlığına katkıda bulunur. Antioksidan, beta-karoten, alfa-karoten ve lutein maddelerinden dolayı kolesterol ve kalp krizi riskini azaltır, içerisinde bulunan potasyum kan basıncını düzenler.

5-Diyabet hastalığı

Şeker hastalığı bulunanlarda antioksidanlar sayesinde kan şekeri seviyesini düşürmeye yardımcı olur.

Perms-Hairstyles10

6-Sindirim sistemi

Sindirim sorunları yaşayanlarda zencefil havuç suyu mide ve bağırsakları koruyarak kabızlığı önler. Mide gazına ve şişkinliğe iyi gelirken mide kaslarını da rahatlatmaktadır.

Havuç ve zencefil suyunu hemen tüketin, içine kereviz veya elma ekleyebilirsiniz.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı