Genel

Astım Hastalığına Bitkisel Tedaviler

Astım Hastalığına Bitkisel Tedaviler

Astım hastalığı, akciğere hava taşıyan  hava yollarının daralması sonucu tıkanması ve hava yollarının tıkanması nefes almayı güçleştirir.

Uzmanlar astım hastalığının doğuştan gelen bir hastalık olduğunu ve genetik olduğunu belirtmekle birlikte hastalığı tetikleyen bir çok nedeni vardır. Eğer hastalığı doğru analiz edip gerekli önlemler alınırsa hastalar hayatlarını aktif bir şekilde sürdürebilirler.

Astım hastalarının hava yolları mikrobik olmayan bir şekilde iltihaplı ve çok hassastır.

 

Astım hastalığı için doğal ipuçları:

1-Bal

Astım hastalığı iltihabı önlemede ve öksürüğe neden olan bakterilerin giderilmesine yardımcı olur. Anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel özellikleri sahiptir. Bal ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirici  ve astım hastalığında hırıltıların giderilmesinde yardımcı olur.

Bal zencefil suyu ve sarımsak ile birlikte alınmasının daha etkili olacaktır.

27c55ddd-3799-4a9f-9e41-058ec43b891c

2-Keten tohumu

Doğal anti-inflamatuar, omega-3 yağ asitleri açısından zengin, keten yağı astım hırıltılarını azaltmaya yardımcı olur, semptomların ortaya çıkmasını önlemeye yarar.

Her gün bir çay kaşığı keten tohumu yağı alınabilir.

flaxseeds

3-Sarımsak

Astım, solunum yolu hastalıkları, öksürük ve bakteriyel enfeksiyon  hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.Sarımsağı ezerek 1 bardak suda kaynatın ve için. Kokusunu gidermek için karanfil çiğneyebilirsiniz.

pg

4-Kafur ve hardal

Hardal yağı solunum yollarında mukoza oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Hardal yağını ılıtın ve kafur tozu ile birlikte karıştırarak tüketin, balgam oluşumunu engelleyecektir.

use-warm-mustard-oil-massage

5-Kahve

Sıcak kahve balgam oluşumunu engelleyecek solunum güçlüğünü ortadan kaldırarak rahat nefes almanıza yardımcı olacaktır.

hot coffee

6-Ginkgo bilova

Yüzyıllar boyunca astım hastalığı ve bronşit tedavisinde Çin’de kullanılmıştır.Sarımsak ve zencefil ile birlikte çay olarak demleyin ve her gün tüketin.

gingko-biloba1

7-Zerdeçal

Antioksidan ve anti-inflamatuar özelliklere sahip astım tedavisinde ve nefes darlığında kullanılır. Zerdeçal ılık su ile birlikte karıştırın ve tüketin, sürekli kullandığınızda belirtileri azaltacaktır.

turmeric

8-Limon suyu

Solunum yollarını açarak rahat nefes almanızı sağlayacaktır. Öksürük solunum yollarını rahatlatmaya yardımcı olur. Buhar terapileri de solunum yollarını açarak rahat nefes almanızı sağlar.

hqdefault

9-Okaliptüs yağı

Solunum yollarını açarak rahatlama sağlar, okaliptüs yağını tencereye koyarak kaynatın buharını burnunuza çekin, yastık ve mendil üzerine damlatın ve burnunuza çekin.

13-effective-ways-to-instantly-ease-congestion-536x800

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı