Sağlık

Alkali Gıdalar Nelerdir?

Alkali Gıdalar Nelerdir?

Alkali gıdalar vücut tarafından kolayca sindirilen besinlerdir. Alkali gıdalarda elementler, potasyum, sodyum, kalsiyum, magnezyum, demir, fosfor, kükürt gibi 8 çeşit vitaminin içerisinde bulunan gıda çeşitleridir.

root-vegetables

Alkali meyveler, çoğu meyveye ait olan temel gıda potasyum, sodyum, kalsiyum,magnezyum, demir, ve diğer elementler sindirim ve emilim  sonrasında vücutta alkali oluşturmaktadırlar. Alkali meyve soğuk ve serin meyve ve sıcak meyve olarak limon, elma, portakal, üzüm, domates, gibi meyvelerdir. Soğuk alkali meyveler, kivi, dut, incir, muz, kestane, kavun. Serin alkali meyveler, armut, yenidünya, mango, elma. Düz alkali meyveler, üzüm, alıç, nar, papaya, fındık, limon. Sıcak alkali  meyveler, şeftali, kiraz.

avo-summer-mexican-salad

Alkali Sebzeler, Alkali gıdalar, metabolizmayı uyararak cilde kan dolaşımını sağlar. Alkali sebzeler ıspanak, turp, biber, lahana, mantar, patates, kabak. Soğuk alkali sebzeler, ıspanak, domates, kabak, kavun. Serin alkali sebzeler, pancar, havuç, kereviz, patlıcan, mantar, salatalık. Düz alkali sebzeler, siyah mantar, patates. Sıcak alkali sebzeler, yeşil soğan, sarımsak, pırasa, biber, zencefil, soğan. Sıcak alkali sebzeler, sarımsak ve biber.

12c951dd3cdfa8eb96baa7f96ba2e48f46c1ee29

Vücudun asit-baz dengesini korumak için alkali sebze ve meyve kullanmalı. Aynı zamanda alkali gıdalar detoks etkisi yaparak bedeni temizler. Alkali gıdalar kan dolaşımını sağlayarak kalp ve damar sağlığını koruyarak aynı zamanda kanı temizler. Alkali gıdaların normal alımında yorgunluk ortadan kalkmış olur.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı