Sağlık

Afrodizyak Etkisi Yapan Gıdalar

Afrodizyak Etkisi Yapan Gıdalar

Beslenmenin libido üzerinde doğrudan etkisi olduğu ve afrodizyak etkisi yaparak cinsel işlevleri geliştirdiği bilinmektedir. Büyük olasılıkla belirli vitamin ve minerallerin azlığı üreme organlarının düzgün çalışmaması nedeniyle arzu eksikliğine neden olmaktadır. Bu seviyeleri düzenlemek, cinsel işlevi geri kazandırabilmek ve canlık lık hissi yaratacaktır. Bazı gıdalar cinsel işlevi yerine getirmeye yardımcı olmaktadır, işte size yardımcı olacak gıdalar.

1-İstiridye

En üst sıralarda yer alan istiridye, afrodizyak güce sahip en yüksek besinlerin başında gelir.

İçerisinde çinko bulunur, uyarılmayı engelleyecek tüm eksiklikleri giderir ve psikolojik olarak zihni ve ruh halini düzenler.

istock_000003647440small-copy

2-Çikolata

Çikolata cinsel isteklerin memnuniyeti ve orgazm hissi yarattığı ve havada kalmanıza yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.  Çikolata içerdiği nörotransmitterlerden dolayı beyni etkiler ve duyguların doğal yolla serbest kalmasına neden olur.

scocolade

3-Karpuz

Karpuz dolaşıma yardım ederek kan akışını hızlandırır ve ereksiyon kalitesini artırır. Ama bilinmesi gereken size faydalı olacak kısmının kabuğunda olmasıdır.Karpuz aynı zamanda antioksidanların iyi bir kaynak olduğu sağlık ve refah seviyenizi artırmaktadır.

watermelon-summer-food

4-Avokado

Avokadonun yumuşak ve pürüzsüz dokusu E vitamini içermesi fazla enerji almanızı sağlayacaktır. 5-İncir

İncir yüzyıllardır afrodizyak etkisi yaptığı bilinmektedir.İçinde afrodizyak etkisi yapacak vitamin ve mineral bulunmaktadır, magnezyum, potasyum, demir ve B6 vitamini bulunmaktadır.

1516932-1184x1184

5-Nar

Yüksek antioksidan sayesinde son yıllarda popülaritesi artmış bir meyvedir. Cinsel organların hassasiyetini artırmaya yarar, kalp rahatsızlıklarından ve kanserden korumaya yardımcı olmaktadır.

aphrodisiac-foods

6-Bal

Balın kadınlar ve erkekelerde östrojen ve testosteron düzeylerini yükseltmekten sorumludur.Organik bal yemeyi tercih edin.

honey

7-Vanilya

Vanilya aroması bir çok kişi tarafından beğenilir ve aslında cinsel işlevin geliştirilmesine yardımcı olur.

tumblr_n1g3ghzd4t1ts0nlro1_1280

8-Somon

En sağlıklı balıklardan biridir, sadece kas yapımına yardımcı olan protein kaynağı değil aynı zamanda cinsel yaşamınızı  da iyileştirecektir.Serotonin düzeylerinin yükselmesine, ruh halinin düzelmesine ve zihinsel iyileşmeye yardımcı olur.

atlantic-salmon

9-Muz

Muz libido artıran mineraller ve vitaminler içererek kan akışınızı hızlandıracaktır.

539f8d2d25b74_-_cos-bananas-0509-de-17790880

10-Badem

Badem vücudun bir miktar cinsel gücünü artırmaya yaramaktadır. Kadın libidosunda harikalar yarattığı bilinmekle birlikte, yüksek oranda E vitamni ve sağlıklı lif kaynakları bulunmaktadır.

1-almonds-shutterstock_250431157

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı