Güzellik

Zayıflamanıza Yardımcı Olacak Bitki Çayları

Zayıflamanıza Yardımcı Olacak Bitki Çayları

Bazı çayların kilo vermeye yardımcı olduğunu bilimsel olarak biliyoruz artık. Size yazacağım bilgilerde belinizi inceltmek için hangi çayı içmeniz gerektiği veya bölgesel zayıflamak istediğinizde hangi çayı içmeniz gerektiğini bilmelisiniz ve ona göre çay tercihlerinizi yapmalısınız.

Bitki çaylarının hepsi sağlık açısından çok önemli ve değerli bitkilerdir, hepsinin farklı özellikleri olması ne kadar kıymetli ve yararlı olduklarının kanıtıdır.

Sağlığınız ve zayıflamanıza yardımcı olacak bitki çayları:

Yeşil çay

Yeşil çay üzerinde o kadar çok çalışma yapıldı ki hala araştırmalarda farklı sağlık özellikleri çıkmakta ve çok önemli bir çay yağları parçaladığı ve bel bölgesini zayıflattığı kanıtlanmıştır.

Bu arada çayları içip oturursanız zayıflayamazsınız, çayı içtiğinizde hareket edeceksiniz.

Yeşil çayın içinde kafein, flavonoidlerin bulunması metabolizmanın hızlı çalışmasına, kan şekerinizin düzenlenmesine ve yağ yakarak zayıflamaya neden olmaktadır. Günde 2 bardak veya 3 fincan yeşil çay tüketebilirsiniz.

Yemekten sonra içmeye çalışın metabolizmayı çalıştırarak yemeklerin yağa dönüşmesini engellemiş olur.

Siyah çay

En çok tüketilen çay siyah çaydır. Yağ emilimini engelleyen polifenoller bulunmaktadır, aynı zamanda kalp rahatsızlıklarından korur.

Nane çayı

İştahınızı azaltır, acıktığınız zamanlarda yemek aralarında içerseniz iştahınızı kapatır ve az yemenize neden olur. Ayrıca antioksidan olan nanenin sağlık açısından çok önemli bir bitki olduğu bilinmelidir.

Rooibos çayı

Afrika çayı, yağ depolama ve stres hormonlarını azaltmak için içerisinde aspalathin denilen bileşik bulunmaktadır. Yüksek tansiyon, diyabet ve kalp hastalıklarının koşullarını azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Beyaz çay

Güneş ışığında doğal olarak kurutulursa işlem görmemiş ve işlenmemiş çay olacağından değerini kat be kat artırmaktadır. Yağ hücrelerinin oluşumunu engellemeye yardımcı olur, aynı zamanda konsantrasyonu artırır ve stresi azaltır.

Yabanmersini çayı

Bir fincan akşamları içmek istediğinizde kafeinsiz bir çaydır, antioksidan yüklü, kan şekerini düşürmeye yardımcı olur.

Limon çayı

Hep tartışmada kalan bir çay, limonlu içilmeli mi, içilmemeli mi, oysa çok kıymetli antioksidan yüksek C vitaminli ve yağların parçalanmasına yardımcı olur, nane ile içebilirsiniz, zerdeçal veya zencefil, nane ile her yere yakışan faydalı çaylardan ve sık tüketilmesi gerekir.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı