Güzellik

Yüzünüze 5 Adımda Bakım Yapın

Yüzünüze 5 Adımda Bakım Yapın

Cilt bakımı günümüz kadını için vazgeçilmezler arasında yer alır. Bazen bilinçsizce yapılan uygulamalar cildin yarardan çok zarar görmesini sağlar. Cilt bakımı yaparken verdiğimiz  önerileri dikkate almanız yeterli olacaktır. Yüzünüze 5 adımda bakım yapın!

 

Yüz Temizliği

Doğru bir cilt bakımı önce temizlikle başlar. Yüzünüzün temizliğini bir temizleme sütü ile yapabilirsiniz.Temizleme sütü ile bir süre yüzünüze yukarı doğru masaj yaptıktan sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

 

Kan Dolaşımını Harekete Geçirme

Bir miktar aromaterapik esansı ılık suyun içine döküp karıştırın, temiz bir bez yardımıyla karışımı yüzünüze sürün, bezle birkaç kez yüzünüze hafif baskılar uygulayın. Bu sayede  sirkülasyon sağlayarak kan dolaşımının hareketlenmesine yardımcı olursunuz.

 

Peeling

Cildinizi aydınlatmak ve cildinize uyguladığınız herhangi bir tedavi varsa etkisini hızlandırmak için düzenli olarak peeling uygulayın. Peeling ürünü ile yüzünüze dairesel hareketlerle ve yavaşça baskı uygulayarak masaj yapın.Mutlaka bu işlemi boynun bölgenizede uygulayın sonrasında ılık su ile yüzünüzü temizleyin.

maske

 

Maske

Yüzünüzü temizlemede ve canlandırmada maske büyük rol oynar.Özellikle kil özlü maskeler tıkalı gözenekleri açar ve cildinizin daha parlak görünmesini sağlar.Su bazlı maskeler ise cildinizin  daha nemli ve taze görünmesine yardımcı olur.

 

Bakım Kremi

Yoğun bakım kremi cildinizin sakinleşmesini ve dinlenmesini sağlayacaktır. Tüm uygulamalardan sonra son olarak uyguladığınız bakım kremi cildinizi yumuşatır ve daha geç bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı