Güzellik

Yüz Yogası Nedir? ve Nasıl Yapılır.

Yüz yogası nedir ve  nasıl yapılır? Yüz yogası dolgu maddeleri olmadan, toksik, kimyasallar, ameliyatlar olmadan yüzünüzün kaslarını çalıştırarak sıkı bir cilt ile güzelleşmenin doğal yollarıdır.

Yüzümüzde de vücudumuzda olduğu gibi kaslar bulunur, zamanla cildin elastikiyeti ve kolajen oluşumu azaldığı için ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar oluşur.

Yüz yogası, yüz egzersizleridir, yaklaşık yüz cildinde ortalama 52 kas bulunur, bunların kullanılması yüz gerginliği, boyun ve göz yorgunluğunu gidermeye yardımcı olarak zayıflamış kasları çalıştırarak tıpkı vücut kasları gibi yüz kaslarının sağlığı için yapılması gerekir.

Zayıf ve gevşemiş bağları basit yüz egzersizleri yaparak gergin hale getirilerek boyun altı sarkmalarını ve kırışıklıkları gidermiş olursunuz.

Yüz kasları aynı vücut kasları gibi çalıştırılmaya, nefes almaya ihtiyaç duyar egzersiz hareketleri ve masaj yaparak kasları çalıştırabilirsiniz. Ayrıca kan dolaşımını artırarak cildin oksijen alımını artırarak cilt sağlığını koruyarak güzelleştirir.

Yüz cildinde bulunan kaslar, yemek, içmek, gülmek, konuşmak gibi doğal istemli hareketler yapmaya yarar, bazan da istem dışı hareketler de oluşabilmektedir, cildin gevşeyerek sarkması, kırışıklıkların oluşumu gibi, oysa yapacağınız çok basit hareketler ile bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Cilt derisinin incelmesi, renk değişiklikleri, kırışıklıklar, istenmeyen çizgiler yüz yogası ile birlikte yüz egzersizleri yaparak ve aynı zamanda kasları doğru çalıştırarak güzelleşebilirsiniz.

Yüz yogası ile kasları doğru kullanmayı öğrenerek ruh halinizi iyileştirebilir, duruş, gülüş ve esnekliği artırarak görüntünüzü düzeltebilirsiniz.

Yüz yogası ve faydaları nelerdir?

-Yüz ve beyne fazla oksijen verir.

-Zihin açıklığı

-Cilt tonu düzelir

-Kendine güven ve enerji verir

-Dudakları dolgunlaştırır

-Dolaşımı artırır

-Yanakların yukarı ve belirgin olmasını sağlar

-Çizgileri azaltır

-Pürüzsüz bir cilt oluşumunu sağlar

-Düzgün kaşlar

-Sıkı cilt

-Göz sarkıklığını giderir

-Sarkmaları önler

-Cildi parlatır

-Şişkinliği azaltır

Yüz yogası evde kendiniz yapabilirsiniz, sadece kasları çalıştıracak bazı hareketleri öğrenmeniz ve günde 4-5 kez bu hareketleri uygulamanız yeterli olacaktır.

Evinizde iş yaparken veya büroda çalışırken kolayca yapabileceğiniz hareketleri alışkanlık haline getirmeniz ve uygulamanız ile birlikte estetik ameliyatı olmadan botoks yaptırmış gibi doğal güzelliği yakalayabilirsiniz.

Aynı zamanda yaşlanma sürecini yavaşlatabilir, sarkmaları, çizgileri, kırışıklıkları, yüz yogası yaparak cildinizi genç ve güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

İşte yüz yogası için yapabileceğiniz bir kaç kolay egzersizler.

1-Gülen balık yüzü

Yanakların toplanmasına ve kaldırılmasına yardımcı olur, yanaklarınızı içeri çekerek gülen balık hareketi yapın, günde 5 kez tekrarlayın.

2-Marilyn pozu

Sıkı ve dolgun dudaklar için dudaklarınızı sıkın ve öpücük verir hareketi uygulayın, 5 kez tekrarlayın.

3-Yavru kuş

Boyun kaslarının sarkmasını önler, başınızı sağa çevirin, çeneyi yukarı kaldırarak yutkunun.

4-Satchmo

Yanakları şişirin, hava bitene kadar 10 saniye tutun, 10 kez tekrarlayın, boyundaki kasları güçlendirir.

5-Dansçı

Gözleri iri açın sağa, sola ve merkeze bakın, göz etrafındaki çizgileri giderir ve sarkmayı önler,10 kez tekrarlayın.

6-Aslan yüz

Yumruk yapın, burnunuzdan nefes alın bir kaç saniye tutarak bırakın, yüz kaslarını sıkıştırır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı