Güzellik

Yüz Yağlarını Nasıl Kullanacağınızı Biliyor musunuz?

Yüz Yağlarını Nasıl Kullanacağınızı Biliyor musunuz?

Çoğumuz yüz yağlarının nasıl kullanılması gerektiğini bilmiyoruz, her hangi birinden duyduğumuz yarım yamalak bilgilerle, yağı alıp  incelemeden ve araştırmadan yüzümüze sürüyoruz.

Oysa bitkisel esansiyel yağları cildin durumuna ve türüne göre sürmek gerekir. Yağlarla ilgili iyi bir araştırma yapmalı ve cildimizin neye ihtiyacı olduğunu bilmemiz gerekir. Kimi yağlar gözenekleri kapatarak cildin hava almasını engellerken, kimi yağlar alerji yapabilir veya sivilce oluştururken kimi yağlar da mucizeler yaratabilir.

 

Yüz yağlarını nasıl kullanacağınızın cevapları:

-Ancak yağlar cildi yumuşatır, bariyer koruması yaparken ipeksi ve yüzeysel hidrasyona neden olabilir. Bazı yağlar tek başına nemlendirici olmayabilir, hiyalüronik asit ve gliserin gibi geleneksel nemlendirici bileşenlere eşlik etmelidir.

-Yani kullandığınız bitkisel yağ hem su içermeli hemde yağ içermeli o zaman nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

-Hücreler suyu içerken, yağda hücreleri korur, sağlıklı yağlar cildin ayrılmaz parçasıdır.

-Yağlar gerekli yağ asitleri ve antioksidanlarla doludur, sonsuza kadar olmasa da cilt için dışarıdan gelecek olan zararlılara karşı yani dış etken zararlılarına karşı ciltte bariyer oluştururken aynı zamanda iyi bir koruyucudur.

-Serumlardan ve nemlendiricilerden tek başına fayda göremiyorsanız yağlar ile birlikte kullandığınızda mükemmel sonuçlara kavuşabilirsiniz.

-Yağları her zaman nemlendiricilerle birlikte karıştırarak kullanırsanız sonuçları daha iyi olacaktır.

-Hindistan cevizi yağı deri altına inmez ve gözeneklerinizi kapatır, cildin hava almasını önler.

-Cildin solumasına ve nemlenmesine izin veren en iyi yüz yağları, argan yağı, squalane yağı ve jojoba yağı gibi yağlar molekül boyutları daha küçük olduğu için cildin içine nüfuz ederek gözenekleri tıkamaz ve istediğiniz etkiyi kısa sürede görmüş olursunuz.

-Kullandığınız yağlarda iyi bir başarı elde etmek istiyorsanız doğru yağı seçmeli, cilt tipini ve cildinizin sorunlarını bilmeniz gerekir.

-Bazı yağlar antioksidan içerir bunlar kızılcık yağı, nar çekirdeği yağı yağı gibi yağlar ciltteki sorunları çözerken aynı zamanda iyi birer nemlendirici görevi görmektedir.

-Yüz yağlarını akşam kullanmayı tercih edin,  uyku esnasında cilt yenilendiği için yağlar daha iyi çalışarak cildi onarır ve tedavi eder.

-Serum içerisine cildinize uygun yağı karıştırarak hem yüzünüze hem de boynunuza uygulayın.

-Cildinize nemlendirici uyguladıktan sonra su kaybını önlemek için koruyucu tabaka olarak yağ sürebilirsiniz.

-Gündüz kullanımında güneş kremi ve makyaj yapmadan önce yağ uygulayın, hatta kullanacağınız yağın içine E vitamini ekleyerek yağın korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı