Güzellik

Yeşil Çayın Güzellik Üzerine Etkisi ve Maskesi

Yeşil Çayın Güzellik Üzerine Etkisi ve Maskesi

Yeşil çayın mücizevi özellikleri vardır. Sağlık, güzellik ve gençlik iksiridir. Çin’de 2 bin yıldır kullanılır ve ciltleri pürüzsüzdür. Ancak bir kaç zararlı etkisi vardır. Hamilelerde 1 fincandan fazla içilmez. Normalde en fazla 2 fincan kullanılabilir. Normalde siyah çayın yapraklarından üretilir. Ancak kurutma farklı yöntemlerle yapılır. Yüksek oranda kafein içerir, tonik bir etkiye sahiptir, damar genişletici ve idrar söktürücüdür.

yeşilçayıngüzelliğe etkileri

yeşilçay

İçinde çeşitli mineraller ve vitaminler vardır. C, B, K, P, sodyum, kalsiyum, fosfor ve demir içerir. Fiziksel, sağlık ve ruhsal açıdan yararlı bir etkiye sahiptir. Düzenli kullanıldığında depresyona iyi gelir.  Toksinlerin ve zararlı maddelerin vücuttan atılımını sağlar, kanser hücreleriyle mücadele eder.

 

çay

Egzersiz ile birlikte kullanıldığında yağ yakıcı ve zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Bir fincanı 80 kalori yakmaya yardımcı olur.

Yeşil çay doğru hazırlanmalıdır, yumuşak su kullanmak gerekir, demlenme şekli 5 dakikayı geçmemeli tadı değişebilir. Yeşil çayın sık ve aşırı içimi böbreklerde taş oluşumuna sebep olur. Kalp ve damar hastaları, hamileler ve kanser hastaları doktor kontrolü ve tavsiyesi ile kullanmalıdır.

Yeşil çay ciltte toksinlerin atılmasında, lekeler iyileşmesine yardımcı olur ve cildi yatıştırıcı özelliği vardır.  Hormonal dengesizliklerin düzelmesine yardımcı olurken kızarıklık ve yaraları iyileştirici etkileri vardır.

Yeşil çay maskesi erken yaşlanma etkilerini durdurur, gevşek cildi sıkılaştırır, kırışıklıkları ve yaşlılık lekelerini yok eder.

 

Yeşil Çay Maskesi

 

Yumurtanın akı, saf bal ve 1 kaşık toz yeşil çay karıştırılır ve yüze uygulanır 30 dakika bekletilir. Durulayın ve nemlendirici kullanın.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı