Sağlık

Yemekten Sonra Bu Yanlışları Yapmayın

Yemekten Sonra Bu Yanlışları Yapmayın

Uzmanlar yapılan araştırmalar sonrasında yemek sonrasındaki bazı davranışalrın sağlığınızı olumsuz etkilediğini belirtti.

Yemek yedikten sonra hazımsızlık, uyku gelmesi gibi sorunlar yaşıyorsanız, siz de yemek yedikten sonra yapılmaması gereken yanlış davranışalrı yapmış olabilirsiniz. Yemek yedikten sonra yapılan bu yanlışlar kişinin ölümüne kadar gidebiliyor. İşte uzmanlarından derlediğimiz, yemek yedikten sonra yapmamanız gerekenleri belirtiyoruz.

 

Banyo yapmak: Yemek yedikten sonra duş almanız halinde vücudunuzdaki kan akışı ve ve ayaklara doğru ilerliyor. Sindirim sisteminiz için de zararlıdır.

Yürüyüş yapmak: Yemek yedikten hemen sorna yapılan yürüyüş vücudunuzdaki besinlerin sindirilmesini engelliyor, yemeğin göstereceği fayda yok oluyor. Eğer yine de yürüyüş yapmak istiyorsanız bunu yemek yedikten 1 saat sonra yapın.

Kemerinizi gevşetmek: Yemek yedikten sonra kemerinizi gevşetmek, bağırsak düğümlenmesine neden olabiliyor.

Sigara içmek: Uzmanların yaptığı araştırmalara göre yemek yedikten sonra içilen 1 dal sigara 10 dal sigara içmiş etkisi gösteriyor ve bunun sonucunda kansere yakalanma riskiniz artıyor.

Çay içmek: Geçmişten gelen kültürümüze göre birçoğumuz yemekten sonra çay içeriz. Fakat yemekten hemen sonra içilen çay; Demir içeren besin yediyseniz içtiğiniz çay bu demir mineralinin vücudunuz tarafından kullanılmasını engelliyor.

Uyumak: Yemek yedikten sonra hemen uyumak sindirim sisteminiz yeterince çalışmamasına, bağırsaklarınızın iltihaplanmasına ve midenizin rahatsızlanmasına neden olabilir. Ayrıca yemek yedikten hemen sonra uyumak kilo aldırdığı için en çok yapılan yanlışların başında geliyor.

Meyve yemek: Yemek yedikten sonra hemen yenilen meyve, midenin hava dolmasına neden oluyor.

Sizlere uzmanlarımızın araştırmalarından derlediğimiz yemek yedikten sonra yapmamanız gerekenleri sıraladık. Lütfen siz de sağlığınız için bunlara uymaya özen gösterin.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı