Güzellik

Yaşlılık Lekelerini Yok Eden Anti-Aging Yağlar

Yaşlılık Lekelerini Yok Eden Anti-Aging Yağlar

Sabah kalktığımızda yüzümüzü yıkamak için aynaya bakarız ve yüzümüzde lekeler çıkmaya başladığını görürüz ve canımız sıkılır. Lekelerin çıkması hiç hoşa gidecek bir durum olmadığından hemen telaşlanır ve araştırmaya başlarız. Acaba hangi organik yağ cildimizde bulunan lekeleri geçirir.

facial-oils-feat-elizabeth-arden

 

İşte biz sizin için araştırdık, cildimizde bulunan lekeleri geçiren ve güzelleştiren aynı zamanda gençleştiren yağlar:

1-Jojoba yağı

Tüm dünyada en çok kullanılan yağların başında gelmektedir. Jojoba yağı E vitamini,  B kompleksi, slikon, bakır, krom ve çinko içerir. Yağ bezlerinin üretimini düzeltir, cildi nemlendirir, pürüzlü ve pullu cildi düzeltir.

Boyun, eller ve yüzünüze uygulayın, doğal olduğu için hiç bir yan etkisi yoktur vücudunuzun her yerinde kullanabilirsiniz.

Doğal olarak yaşlanma belirtilerini yavaşlatır.

jojoba-oil0

2-Nar çekirdeği yağı

Yüz yıllardır cildi iyileştirici ve cilt kanserlerinde kullanılmıştır. Cildiniz güneş hasarlarından korur ve yaşlanma etkilerini geciktirir.

Güneş kremi ve yağı olarak kullanabilirsiniz.

nar3

3-Buhur yağı

Ülkemizde Muğla İlinde yetişen ve çınar ağacına benzeyen buhur ağacı, deri hastalıklarına ve mantar hastalığına iyi gelir cildi iyileştirir. Güneş ve yaşlılık lekelerini azaltır, geniş gözenekleri sıklaştırır, sivilce izlerini iyileştirir, ameliyat ve gebelik çatlaklarını düzeltir.

sigla-yagi

4-Lavanta yağı

Cilt hastalıkları, yanıkları, kesikleri iyileşmesinde kullanılan bir numaralı yağdır.

Antioksidandır, serbest radikaller ile savaşır ve hasarlı cilt üzerinde iyileştirme ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Antimikrobiyal ve antioksidan özellikleri nedeniyle yaşlılık  lekelerini azaltır.

lavender_essential_oil_l2

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı