Güzellik

Yaşlanma Belirtilerine Karşın Doğal Mücadele Yöntemleri

Yaşlanma Belirtilerine Karşın Doğal Mücadele Yöntemleri

Yaşlanma kaçınılmaz olurken cildinizdeki çekiciliğin yok olduğunu kırışıklıkların ve yaşlılık lekelerinin çıktığını cildin sarktığını ve saçların grileştiğini göreceksiniz. Uygun cilt bakımı ve sağlıklı bir yaşam ile cildinizi genç tutmaya yardımcı olacaktır.

Justine-Jugnet-Femme-Portrait-Test-Agence-Book-Fleurs-Lyon-Mode-Edito-Magazine-Studio-le-carre

Ayrıca cilt üzerinde yaşlanma belirtilerini önlemeye yardımcı olacak bir çok uçucu yağlar vardır. Onların yatıştırıcı kokuları stres atmaya yardımcı olurken erken yaşlanma belirtilerini de önleme yardımcı olacaktır.

İşte kırışıklıkları ve yaşlanma belirtilerini, lekeleri ortadan kaldıracak uçucu yağlar:

1-Lavanta yağı

Tüm cilt tipleri için uygun olan lavanta yağıserbest radikallere karşı cildi koruru ve genç bir cilt görünümüne sahip olursunuz.10 damla zeytin yağı ile 10 damla lavanta esansiyel yağını karıştırarak duş sonrası vücudunuza masaj yapın.

lavender Lavender-1-1

2-Nar çekirdeği yağı

Çevre faktörlerini ve cilt üzerindeki hasarları yok etmeye yardımcı olmaktadır.Derinin dış tabakasını onarırken aynı zamanda güçlendirerek cildin elastikiyetini sağlar.Yüzünüzde ve vücunuzda kullanarak hızlı emilmesini sağlayarak cildi nemlendirir.

P pomegranate-seed-oil-1422x1989

3-Kuşburnu yağı

Sağlıklı cilt ve güzellik için mükemmel bir uçucu yağdır. Yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak cildi sıkılaştırır. Hatta yaşlanma belirtilerini geciktirmeye yardımcı olur. Cildin yenilenmesini teşvik ederek cildin güzelleşmesini sağlar.

Kuşburnu yağını cildinize masaj yaparak uygulayın.

Rosehip_Seed_Oil_Rosa_Mosqueta RoseHips

4-Gül esansiyel yağı

Cilt için etkili olan gül yağı nemlendirici ve parlatıcı etkiye sahiptir.Cilt üzerinde bulunan hasarları onarır ve yaşlanmaya karşı etkin bir rol oynar.3 çay kaşığı zeytinyağı ile 3 çay kaşığı gül yağını karıştırarak dairesel hareketlerle yüzünüze ve boynunuza masaj yapın geceden sürün ve sabah ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

compare-different-rose-essential-oils

Bottle of essential oil and pink roses

 

5-Sardunya esansiyel yağı

Yaşlılık lekelerini yok etmek, cildin elastikiyetini artırmak ve ince çizgilerin yok olmasını sağlar. Aynı zamanda akne belirtilerini yok ederek hücrelerin yenilenmesini sağlar.

1 Çay kaşığı zeytin yağı, 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı ve 6 damla sardunya esansiyel yağını karıştırın cildinize masaj yapın.

Geranium

Two bottle of oil with green leaf and flower of pink geranium on a wooden boards background

6-Havuç tohumu yağı

Havuç tohumu yağı yüzyıllardır güzellikte kullanılmaktadır. Cildin yenilenmesine ve kusursuz görünmesini sağlar.

Havuç tohumu yağını düzenli olarak yüzünüze masaj yapın aynı zamanda güneş hasarlarını da onarmaktadır.

carrots shutterstock_208208248

Herhangi bir uçucu yağa karşı alerjiniz olup olmadığını öğrenin ve uçucu yağları seyreltmeden cildinize uygulamayın alerji yapabilir. Bazı yağlar gebelerde ve çocuklarda kullanılmaz uzmana danışarak kullanın.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı