Güzellik

Yağlı Ciltler İçin Evsel Çözümler

Yağlı Ciltler İçin Evsel Çözümler

Kadınlarda bakımlı cilt kişisel yaşam ve meslek hayatında da gereklidir, onun için yağlı cilt sorunlarına doğal çözümler bularak ve özel bakım yaparak düzeltmektir. Ancak evinizde bulunan ürünlerle sorunlarınızı çözebilirsiniz ve sorunlu ciltlerden kurtulabilirsiniz. Yağlı ciltler için evsel çözümler;

article-201482227231726597000

Limon, içerisinde bol vitamin bulunan limon yağlı cilt tedavisi için ideal bir çözümdür.  Limon içerisinde bulunan sitrik asit cilt için iyileştirici ve yağı emme özelliği bulunmaktadır.

lemon_plate_face_mask

Su ile limon suyunu karıştırıp pamukla yüzünüze tampon yapınız, 10 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Ayrıca bal, süt ve limon yüzünüze sürerek 15 dakika bekletip yıkayın. Cildi kurutur çok sık yaptığınızda nemlendirici krem kullanın.

Yoğurt, cilt için çok faydaları vardır. İçerisinde A vitamini ve minerallerin yanında düşük yağ içermesinden dolayı cilt  sağlığı için önemlidir.

 

1 Yemek kaşığı yoğurdu yüzünüze sürün 15 dakika bekleyip yıkayın. Yulaf ezmesi, bal ve yoğurtla karıştırıp yüzünüze uygulayıp iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Domates, domatesi ikiye bölüp yüzünüze sürün 15 dakika bekleyip yıkayın. Suyla yıkayın sonuçlar mükemmel olacak cildiniz yağ tabakasından temizlenmiş ve parlamış olacaktır.

eating-tomatoes-benefits

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı