Moda

Vücut Tipine Göre Yaka Şekilleri

Vücut Tipine Göre Yaka Şekilleri

Vücut tipini tanımadan giyinmek şıklığınıza gölge düşürürken, yaka seçiminde yapılan küçücük bir hata olduğunuzdan kısa ve kilolu görünmenize neden olabilir.

Yaka modelleri
Moda hiçbir zaman sınır tanımamaktadır. Her mevsimde bazı modeller ön plana çıkıyor. Modayı takip eden hanımlar ise yaptıkları küçük hatalarla şık olmak yerine yaptıkları yanlış seçimlerin kurbanı oluyorlar. Şık olabilmek için kişilerin vücut yapısına ve yüz şekline göre giyinmeleri gerekir. Yüz ve vücut şeklinize göre yaka modelleri şu şekildedir:

 

Straplez

Straplez kıyafetler en çok tercih edilen modellerden biridir. Geniş omuzlu ve küçük göğüslü bayanlar tercih etmelidir. Eğer bu şekilde bir vücuda sahipseniz özel günlerde ve partilerde straplez kıyafetler kullanabilirsiniz.
Kalp yaka
Bu yaka şekli yüzün uzun görünmesini sağlıyor,boynu ve çenesi kısa olan kişilerin rahatlıkla tercih edecekleri bir modeldir. İnce bel ve dolgun göğüslere sahipseniz hayatınızın her anında kalp yaka kıyafetler giyebilirsiniz.

 

Balıkçı yaka

Uzun boyun ve yüze sahipseniz eğer balıkçı yaka kıyafetlerle bu özelliğinizi daha ön plana çıkarabilirsiniz. Bu modelin daha şık görünmesini sağlamak için modelin çenenin birkaç santim altında bitmesine özen göstermelisiniz.

V Yaka

V yaka modeller herkese yakışmaktadır. Giyilen kıyafete dikey bir görünüm kazandırır. Kısa boyunlu, kalın gövdeli ve geniş omuzlu kadınlar V yakayı tercih etmelidirler. Fakat dolgun göğüslü bayanlar bu modeli tercih etmemelidirler. Çünkü bu yaka modelleri göğüslerin sarkık görünmesine sebep olacaktır.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı